Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2021, 14:45

autor: Karol Laska

Ryan Reynolds chciał crossoveru Deadpoola z filmem Bambi. Disney odmówił

Ryan Reynolds podzielił się ciekawą anegdotką na temat niepowstałego nigdy filmu krótkometrażowego o Deadpoolu z udziałem myśliwego z animacji Bambi. Aktor podał ponadto przewidywany termin premiery Deadpoola 3.

Ostatnio w sieci ukazał się krótkometrażowy film o charakterze komediowym (i promocyjnym) z udziałem Deadpoola we wcieleniu Ryana Reynoldsa oraz Korga odgrywanego przez Taikę Waitiego. Był to pierwszy crossover wyżej wspominanego superbohatera z Marvel Cinematic Universe. Jak się jednak okazuje, Reynoldsowi bardzo zależało na tym, aby nakręcić podobny materiał korzystający z innej disneyowskiej marki – mowa o animacji Bambi. Aktor miał bardzo pokręcony pomysł na jego fabułę (via IGN):

Chciałem zrobić krótki film z Deadpoolem, w którym ten przesłuchuje myśliwego odpowiedzialnego za zabicie mamy Bambiego. Sedno sceny polega na tym, że Deadpool jest tak naprawdę wielkim fanem mordercy. Nie przesłuchuje go, tylko chciałby dowiedzieć się, jak to jest być najbardziej znienawidzoną postacią w historii Disneya. Firma odpowiedziała mi tylko: „Cóż, nie sądzimy, żeby to się kiedykolwiek zdarzyło”.

Brzmi jak typowa scena z Deadpoola? No oczywiście, że tak. Boli więc fakt stanowczej odmowy Disneya. Firma jakiś czas potwierdziła, że wspomniany superbohater dołącza do MCU, ale ponoć nie zamierzała rezygnować ze znamiennych dla niego ostrych żartów. Czarny humor być może nadal będzie znakiem rozpoznawczym Deadpoola, ale powyższa anegdotka dowodzi tylko pewnej asekuracyjności firmy.

Od miesięcy trwają intensywne prace nad scenariuszem Deadpoola 3. Za jego napisanie odpowiadają Wendy Molyneux oraz Lizzie Molyneux-Loeglin. Ryan Reynolds nie tylko zagra tytułową rolę, ale i sprawuje pieczę nad projektem. Aktor przyznał nawet na łamach serwisu Collider, że filmu powinniśmy spodziewać się w 2022 roku – najpewniej w okresie wakacyjnym.

  1. Strona internetowa Marvela
  2. Strona internetowa Disneya