Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lipca 2021, 13:05

autor: Patryk Kubiak

Deadpool i bohater MCU wyśmiewają Ryana Reynoldsa w zapowiedzi nowego filmu

Po przejęciu studia Fox przez Disneya było pewne, że prędzej czy później Deadpool trafi do MCU. I choć nie tego się spodziewaliśmy, to swój debiut popularny antybohater ma już za sobą.

Deadpool zadebiutował w Marvel Cinematic Universe. Co prawda, na razie w reklamie, ale za to w doborowym towarzystwie Korga – kronańskiego wojownika i jednego z bohaterów MCU. Niespełna pięciominutowe wideo zostało opublikowane przy okazji promocji filmu Free Guy, w którym główną rolę gra odtwórca Deadpoola, Ryan Reynolds. W Korga – tak jak w ostatnich filmach Marvela – wciela się Taika Waititi. Przypomnijmy, że Deadpool trafił do Marvela, gdy Disney przejął studio 21st Century Fox, które do tej pory odpowiadało za produkcje z Wade’m Wilsonem.

Prócz Reynoldsa, we Free Guy pojawi się również Waititi. Jest to dobrze zapowiadająca się komedia science-fiction. Oto mamy (nie)bohatera – tytułowego „Faceta” (Reynolds) – który pracuje jako bankowy kasjer i codziennie musi mierzyć się z napadami na swoją placówkę. Pewnego dnia odkrywa, że jest jedynie pionkiem, postacią niezależną w brutalnej grze akcji, a jego miasto wypełnione jest przeróżnymi aktywnościami dodatkowymi, przedmiotami do kolekcjonowania czy innymi NPC. Postanawia wówczas stawić czoła złoczyńcom, którzy go dręczą.

Reżyserem produkcji jest Shawn Levy (Stranger Things, Noc w muzeum). Reynoldsowi i Waititi na ekranie towarzyszyć będą m.in. Joe Keery, Jodie Comer czy Utkarsh Ambudkar. Free Guy trafi do kin 13 sierpnia bieżącego roku.