Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 19:40

Rozszerzona wersja Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 w marcu na PS5 i XSX; później na Switcha

Activision zapowiedziało nadejście nowych wersji Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. W przyszłym miesiącu gra otrzyma poprawiony port na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, a nieco później trafi też na Nintendo Switch.

Bijący rekordy sprzedaży Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zadebiutował na początku września 2020 roku. Gra trafiła wówczas na Xboksa One i PlayStation 4, a także komputery PC. Tytuł uruchomimy oczywiście również na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S, choć właściciele nowych systemów nie mogli do tej pory liczyć na np. poprawioną oprawę graficzną wykorzystującą w pełni moc konsol. Activison postanowiło jednak to zmienić i zapowiedziało nową, dedykowaną PS5 i XSX/S wersję gry, która ukaże się 26 marca. W jeszcze niesprecyzowanym czasie produkcja trafi także na Nintendo Switch.

Port Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 na systemach nowej generacji zaoferuje szereg większych i drobniejszych poprawek w oprawie graficznej. Zagramy zarówno w natywnej rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę, a także, co bardzo rzadkie na konsolach, w 120 FPS w rozdzielczości 1080p. Na Xboksie Series S produkcja będzie działała w 60 klatkach na sekundę, w rozdzielczości 1440p. Deweloperzy zapowiadają, że na fanów czekać będą też znacznie lepsze i bardziej dynamiczne cienie, odbicia oraz ostrzejsze tekstury.

Dla osób, które już wcześniej kupiły Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, planowana jest możliwość aktualizacji gry do jej next-genowej wersji. Niestety Activision nie ułatwi tego zadania, ponieważ przebieg procesu różni się w zależności od edycji tytułu.

Posiadacze cyfrowej wersji Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zapłacą za upgrade 10 dolarów (ok. 37 złotych). Cena ta jednak nie obowiązuje właścicieli cyfrowej edycji Deluxe gry, osoby te pobiorą łatkę kompletnie za darmo. Bez dodatkowych kosztów next-genowy update ściągną też fani z pudełkową wersją Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 na PS4. Co dziwne, na podobny przywilej nie mogą liczyć jednak w przypadku dyskowej edycji na Xboksie One.

Next-genowy Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 użyje bez problemu naszych wcześniejszych zapisanych stanów gry. W przypadku Xboksa tytuł automatycznie zsynchronizuje wszystkie dane, natomiast na PlayStation 5 będziemy musieli ręcznie pobrać save'y z chmury, korzystając ze stosownej opcji w menu produkcji.

  1. Poradnik do Tony Hawk’s Pro Skater 1+2
  2. Strona internetowa serii Tony Hawk
  3. Strona internetowa studia Vicarious Visions
  4. Strona internetowa firmy Activision