Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2021, 18:18

W GTA 6 pojawi się stacja radiowa CircoLoco Records? Rockstar zakłada wytwórnię muzyczną

Rockstar Games rozpoczął kolaborację z CircoLoco, w wyniku której powstała wytwórnia muzyczna CircoLoco Records. Pierwsze wyprodukowane przez nią utwory usłyszymy 4 czerwca. Obecnie nie wiadomo, czy piosenki te zostaną wykorzystane w serii GTA.

Rockstar Games rozpoczęło działalność na nowym polu. W kolaboracji z CircoLoco założyło ono wytwórnię muzyczną – CircoLoco Records. Projekt ten ma wspomóc branżę klubową, która ucierpiała w wyniku pandemii. Na ten moment nie wiadomo, czy wyprodukowane utwory trafią do kolejnych odsłon serii GTA.

Jak podkreślił Rockstar w swoim oświadczeniu, muzyka zawsze odgrywała istotną rolę w firmie i wpływała na markę GTA:

Muzyka zawsze była fundamentem Rockstar Games – od promowania undergroundowych artystów i scen w naszych grach do drobiazgowej selekcji utworów w stacjach radiowych serii Grand Theft Auto i wprowadzenia pełnoprawnych cyfrowych klubów nocnych w Grand Theft Auto Online w ramach dodatku Życie po godzinach, a także rozszerzania cyfrowej przestrzeni towarzyskiej i muzycznych horyzontów dzięki dodatkowi The Cayo Perico Heist.

Zgodnie z zamysłem, pierwsze EP wydane przez wytwórnię ukaże się 4 czerwca. Od tego dnia raz w tygodniu będzie publikowany jeden utwór, aż do 9 lipca, kiedy to ukaże się album długogrający.

CircoLoco zajmuje się organizacją wielu wydarzeń tanecznych na całym świecie, a częścią jego działalności jest promowanie niezależnych twórców muzyki house i techno. Artyści z nimi powiązani wystąpili już w GTA Online. Twórcy tacy jak Blessed Madonna, Dixon czy też Keinemusik pojawili się w grze przy okazji aktualizacji Życie po godzinach i The Cayo Perico Heist.

W przyszłości okaże się, czy utwory wydane przez CircoLoco Records trafią do gier z serii GTA. Możliwe jednak, że Rockstar będzie chciał w przyszłości promować swoich artystów. Z racji siły marki, zaimplementowanie do GTA6 stacji radiowej, w której znajdą się podopieczni wytwórni wydaje się najbardziej rozsądną metodą na reklamę muzyki.

  1. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki
  2. Rockstar Games – oficjalna strona