Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 09:00

autor: Adrian Werner

Rocket League - cross-play wkrótce także na PS4 dzięki Friends Update

Rocket League od teraz oferuje cross-play między wszystkimi platformami sprzętowymi. Dzięki temu użytkownicy PlayStation 4 mogą bawić się nie tylko z pecetowcami, ale również z posiadaczami konsol Xbox One i Nintendo Switch.

Pełen cross-play zawitał do Rocket League. - Rocket League - patch Friends Update usunie ograniczenia cross-playa - wiadomość - 2019-02-13
Pełen cross-play zawitał do Rocket League.

Aktualizacja:

Studio Psyonix podało wreszcie termin usunięcia ograniczeń cross-playa w Rocket League. Stanie się to 19 lutego tego roku w ramach aktualizacji nazwanej Friends Update. Tego dnia patch zadebiutuje na wszystkich platformach sprzętowych, czyli na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch.

Już od stycznia gra oferuje ograniczony cross-play (o czym możecie przeczytać poniżej), ale obejmuje on jedynie losowe dobieranie partnerów do zabawy. Wraz z premierą Friends Update będziemy mogli tworzyć listy przyjaciół, drużyny i kluby zawierające posiadaczy wszystkich platform sprzętowych.

Patch zaoferuje również poprawki błędów, a opcja Free Play wzbogaci się o tryby rozgrywki Dropshot, Hoops, Snow Day oraz Rumble.

ROCKET LEAGUE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Psyonix
  2. Wydawca: Psyonix
  3. Gatunek: sportowa
  4. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch

Rocket League wreszcie doczekało się pełnego cross-playa. Oznacza to, że wspólnie bawić się mogą posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wystarczy udać się do menu gry i w sekcji gameplay zaznaczyć taką opcję.

Do tej pory gra oferowała funkcję cross-play w ograniczonym zakresie. Gracze pecetowi mogli bawić się z użytkownikami PlayStation 4 lub z posiadaczami Xboksa One oraz Switch. Niemożliwa za to była interakcja między PS4 a pozostałymi konsolami.

Na razie pełen cross-play dostępny jest jedynie przy losowym dobieraniu partnerów do zabawy. Wkrótce ukaże się aktualizacja, która rozszerzy taką funkcjonalność na system drużyn, dzięki czemu możliwe ma być łączenie się w grupy z osobami z naszej listy znajowych, które posiadają inne platformy.

Wprowadzenie pełnego cross-playa powinno pomóc zwłaszcza przy bardziej niszowych trybach. W najpopularniejszych wariantach rozgrywki nigdy nie ma problemu ze znalezieniem chętnych do zabawy, ale osoby lubiące np. Snow Drop, powinny teraz szybciej znajdować partnerów.

Przypomnijmy, że Sony do niedawna dopuszczało cross-play tylko z PC. Zmianę tej strategii wymusiła gigantyczna popularność Fortnite. Początkowo firma upierała się, że nie ma potrzeby umożliwienia użytkownikom PlayStation 4 wspólnej zabawy z posiadaczy innych konsol. Ostatecznie korporacja uległa jednak pod naciskiem graczy. Umożliwiająca to funkcja jest na razie w fazie beta testów, ale możemy spodziewać się, że opcja będzie pojawiała się w coraz większej liczbie gier.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu
  3. Rocket League - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 15 stycznia 2019, 11:12.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Rocket League

Rocket League