Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2020, 16:45

autor: Karol Laska

Robert Lewandowski tworzy konkurencję dla Football Managera. Zobacz zwiastun

Najbardziej rozpoznawalny polski piłkarz, Robert Lewandowski, założył właśnie spółkę, która zajmie się produkcją gier wideo. Pierwszy tytuł zdążył już zostać zapowiedziany w formie trailera.

W SKRÓCIE:
  • Robert Lewandowski, Rafał Cymerman i PlayWay zawarli kontrakt, na bazie którego powstała spółka zajmująca się produkcją gier wideo;
  • debiutancka gra firmy, Football Coach the Game 2022, została już oficjalnie zapowiedziana – pojawił się jej zwiastun, a także strona internetowa;
  • tytuł skupi się na trenowaniu zespołu piłkarskiego i zarządzaniu nim podobnie jak produkcje z serii Football Manager.

W sierpniu informowaliśmy o wejściu Roberta Lewandowskiego do branży gier wideo. Stał się on wtedy partnerem inwestycyjnym wydawnictwa Movie Games. Jak się dziś okazało, nie był to jednak ostatni ruch piłkarza na tym polu. Dziś bowiem, czyli 15 grudnia 2020 roku, stał się współwłaścicielem nowo powstałej spółki RL9sport Games S.A. wraz z Rafałem Cymermanem oraz znanym polskim producentem gier PlayWay (via Infostrefa)

Wyżej wspomniane podmioty mają odpowiadać za zorganizowanie odpowiedniej grupy ludzi, która zajmie się tworzeniem, marketingiem i sprzedażą produkcji sportowych. Ba, pierwszy tytuł owej spółki zdążył już zostać zapowiedziany. Jest to Football Coach the Game 2022 i najprawdopodobniej aspiruje on do bycia bezpośrednim konkurentem serii Football Manager. Zwiastun gry „projektowanej wraz z Robertem Lewandowskim” znajdziecie poniżej.

Już w samym zwiastunie widzimy, że rozgrywka będzie polegała nie tylko na taktycznym ustawianiu zespołu przed danymi meczami, ale i aktywnym udziale trenerskim podczas rozgrywanych spotkań. Wiąże się to między innymi z możliwością przywołania do ławki trenerskiej poszczególnych zawodników, aby im coś podpowiedzieć bądź po prostu ich skrytykować, a także wyrażeniem wybranych emocji w związku z aktualną sytuacją na boisku.

A oto parę słów komentarza samego Lewandowskiego zamieszczonych na oficjalnej stronie gry:

Już wkrótce wprowadzę was do mojego świata piłki nożnej. Moje doświadczenia boiskowe i tajemnice warsztatu pracy trenerów odkryjecie w naszej grze. Ta gra będzie gwarantowała emocje jak bramka w dziewięćdziesiątej minucie.

Według raportu z zawarcia umowy pomiędzy stronami wynika, że Footbal Coach the Game 2022 ukaże się na komputerach, konsolach oraz urządzeniach mobilnych. W zwiastunie potwierdzono jedynie wersję gry na platformie Steam, można ją już nawet dodać do listy życzeń. Data premiery produkcji nie jest dokładnie znana.