Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2020, 17:27

autor: Karol Laska

Robert Lewandowski wchodzi w branżę gier wideo

Napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, nawiązał współpracę z firmą Movie Games – wydawcą takich tytułów jak Drug Dealer Simulator czy Alaskan Truck Simulator.

Robert Lewandowski wchodzi w branżę gier wideo - ilustracja #1
„Lewy” wyczuł spory potencjał branży growej.

Robert Lewandowski to nie tylko czołowy polski piłkarz, ale i jedna z najbardziej wpływowych osób w rodzimym sporcie. Zostawał już twarzą wielu marek oraz promował multum inicjatyw, a tym razem zainteresował się branżą gier wideo. „Lewy” stał się partnerem inwestycyjnym Movie Games, czyli warszawskiego wydawcy znanego chociażby za sprawą tytułu Drug Dealer Simulator, który znaleźć można na Steamie. Swoją decyzję uzasadnia w następujący sposób:

Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi.

Robert Lewandowski wchodzi w branżę gier wideo - ilustracja #2
Na screenie gra Drug Dealer Simulator od Movie Games.

Kapitan reprezentacji Polski wspomniał o „możliwości pokazania piłki nożnej od kuchni”. Mowa o najnowszym projekcie Movie Games, który skupi się na zakulisowej stronie futbolu. Więcej o nim mówi były członek rady nadzorczej firmy, aktualnie prezes należącej do niej spółki odpowiedzialnej za gry sportowe, Filip Szklarzewski:

Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie.

Szklarzewski chce, aby tytuł przypominał formalnie seriale dokumentalne autorstwa największych platform streamingowych, odwołał się chociażby do sukcesu Ostatniego tańca od Netflixa, opowiadającego o Chicago Bulls i Michaelu Jordanie w latach ich największej chwały.

Lewandowski wesprze firmę nie tylko finansowo, ale i marketingowo. Ponadto ma służyć radą w kwestiach czysto sportowych (jak i pozasportowych), aby twórcy mogli jak najwierniej odtworzyć rzeczywistość widzianą oczami piłkarza. Po nawiązaniu współpracy napastnika Bayernu Monachium ze spółką jej kurs na giełdzie wzrósł o ponad 10 procent.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06

Find Your Next Game 2020