Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2022, 10:31

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Grosza daj Riotowi; kupiłeś skórkę w LoL-u, to dopłać za ikonkę

Patch 12.16 w LoL-u jest kontrowersyjny, ale nie ze względu na buffy czy nerfy. Gracze nie są zadowoleni z tego, jak Riot Games potraktowało posiadaczy Udyra Strażnika Przodków.

Źródło fot. powyżej leagueoflegends.fandom.com

Do League of Legends w końcu zawitał nowy Udyr. Bohater przeszedł imponujący VGU (Visual Gameplay Update), jednak nie obyło się bez kontrowersji. Dotyczą one legendarnej skórki bohatera – Udyr Strażnik Przodków – i ikonek z nią związanych.

Grosza daj Riotowi

W opisie patcha 12.16, który dziś w nocy zawitał do LoL-a, możemy znaleźć informację, która lekko mówiąc oburzyła społeczność gry. Chodzi tu o ikony Udyra Strażnika Przodków, za które trzeba będzie dopłacić. Od razu uspokajam – nie jest to cena 250 RP (jak za inne dostępne w sklepie ikony), a zaledwie 5 RP.

Przedstawiamy zestaw pięciu nowych ikon, który idealnie pasuje do nowego wizerunku Udyra Strażnika Przodków. Oryginalne ikony nie będą już możliwe do zdobycia, ale pozostaną w waszym ekwipunku, jeżeli mieliście okazję je dorwać. Nowe ikony dostaniecie automatycznie, kiedy kupicie Udyra Strażnika Przodków, a jeżeli już posiadacie tę skórkę, to możecie zgarnąć je ze sklepu za 5 RP.

Reakcje graczy

Od kilku dodatkowych RP świat się nie zawali, jednak gracze już posiadający skórkę poczuli się poszkodowani. Dla wielu z nich logicznym krokiem byłoby po prostu danie im ikonek za darmo, jako że już kiedyś tego skina kupili. Ot, cała logika.

Z jednej strony, nikogo nie obchodzi 5 RP.

Z drugiej strony, 5 RP jest tak mało znaczące, że aż dziw bierze, że w ogóle się tym przejmują – napisał ShinyGrezz.

Jako wieloletni main Udyra, który czekał na ten rework przez szmat czasu, czuje się po prostu znieważony takim zagraniem – napisał ScarletChild.

Mam Udyra Strażnika Przodków.

Mam na koncie tylko 2 RP.

To idiotyczne, że po prostu nie mogę kupić tych ikon – napisał ZeroNatal.

Sytuacji nie polepsza to, że gdy Cybernetyczny Ezreal dostał VGU, osoby posiadające ową skórkę dostały związane z nią ikony zupełnie za darmo. Podobnie było z Karmą, Sejuani, Trundle’em i Gangplankiem.

Patch 12.16 w dużym skrócie

W aktualizacji nie dzieje się wiele, zdecydowanie najciekawszym jej aspektem zaraz po Udyrze są zmiany w ARAM-ie. Wygląda na to, że Riot ma zamiar nieco dopracować tryb i lepiej zbalansować postacie pojedynkujące się na Howling Abyss.

Grosza daj Riotowi; kupiłeś skórkę w LoL-u, to dopłać za ikonkę - ilustracja #1

Podsumowanie patcha 12.16Źródło: leagueoflegends.com

Na koniec warto wspomnieć, że nowe skórki z serii Iron Firmament pojawią się w sklepie już jutro. Z dokładnym opisem patcha 12.16 zapoznacie się oczywiście na oficjalnej stronie LoL-a.

  1. Jak przestałem się martwić i wróciłem do League of Legends
  2. Najlepsze darmowe gry 2022 roku – top 100 gier free-to-play
  3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę