Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2020, 12:22

autor: Karol Laska

Reżyserka 365 dni chce podbić świat, nakręci romans erotyczny w Ameryce

Barbara Białowąs zaangażowała się w kolejny projekt filmowy po 365 dniach. Tym razem zekranizuje międzynarodowy bestseller erotyczny Vanessy Fewings pod tytułem Enthrall.

Zwykle, gdy polscy filmowcy odnoszą sukcesy za granicą, to czujemy z tego powodu dumę. Trudno jednak było przełknąć parę miesięcy temu informację, że wielkim światowym hitem (szczególnie na Nettlifksie) okazało się 365 dni Barbary Białowąs, czyli mocno kontrowersyjny romans erotyczny, który został oskarżony o jawną gloryfikację gwałtu i handlu seksualnego. Może nam się to podobać lub też nie, ale nazwisko polskiej reżyserski zostało już zauważone przez wielu ludzi i potwierdzono właśnie jej kolejny filmowy projekt.

Białowąs idzie o krok dalej i po adaptacji polskiej „powieści” weźmie się za ekranizację światowego bestselleru. Nie martwcie się jednak – nie mówimy tutaj o jakimś wysublimowanym dramacie psychologicznym czy epickiej sadze fantasy. Twórczyni tak dobrze odnalazła się w klimacie kina erotycznego, że zamierza kontynuować dobrą passę, dlatego też materiałem źródłowym jej kolejnego dzieła będzie Enthrall – historia młodej kobiety, pracującej w sekretnym klubie w Los Angeles, w którym wchodzi w burzliwy romans z właścicielem placówki (a zarazem psychiatrą), uwielbiającym wręcz niekonwencjonalne metody seksualne oparte na psychoanalizie jungowskiej (via Deadline).

Autorka książki, Vanessa Fewings, nie kryje zachwytu związanego z faktem, że to akurat polska reżyserka zabierze się za jej małe dzieło sztuki:

To wspaniałe, że Barbara Białowąs wyreżyseruje Enthrall. Znam już jej wizję filmu i jest pewna, że fani serii będą wręcz wniebowzięci.

Odstawiając już zbędne złośliwości na bok, szczerze gratulujemy Barbarze Białowąs otrzymanego zaszczytu i trzymamy kciuki, aby wyszło z tego coś oryginalnego, ale i nieco lepszego od 365 dni. Wiemy, że twórczyni ma w swoich planach sequel do hitu sprzed kilku miesięcy, a także inny tajemniczy film tworzony jeszcze tutaj, w Polsce.