Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2020, 12:20

autor: EnVakker

Disney nie zna się na żartach? Błąd z The Mandalorian usunięty

Premiera 4. odcinka 2. sezonu The Mandalorian ożywiła Internet za sprawą nieoczekiwanej wpadki. Niestety Disney zatarł już ślady po pomyłce.

Gdy większość z nas, oglądając odcinek The Siege z drugiego sezonu The Mandalorian, zachwycała się sprawnie zrealizowanymi scenami akcji, część fanów zapauzowała ekran w odpowiednim momencie i zobaczyła jego - Gościa w Niebieskich Jeansach.

Mężczyzna, prawdopodobnie członek ekipy filmowej, rozbudził w Internecie prawdziwą radość i entuzjazm fanów, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Niestety, Disney postanowił „naprawić” swój serial. Porównanie screenów tej samej stop-klatki kiedyś i dziś ukazuje, że Gość w Niebieskich Jeansach został brutalnie wymazany.

Nie przeszkadza to oczywiście fanom w składaniu deklaracji, że na najbliższe Halloween lub Star Wars Celebration przebiorą się właśnie za Gościa. Spokojnie możemy założyć, że decyzja Disneya o usunięciu zbędnego elementu z serialu wcale nie poskutkuje jego odejściem w zapomnienie, a wręcz przeciwnie.

Disney nie zna się na żartach? Błąd z The Mandalorian usunięty - ilustracja #1
The Mandalorian (2020). Wystarczy uważnie się przyjrzeć…

Wpadki tego typu zdarzają się raz na jakiś czas, wywołując z mniejszym lub większym skutkiem poruszenie w fanowskich społecznościach. Przypomnieć trzeba kultowy już starbucksowy kubek ukryty w odcinku The Last of Starks ostatniego sezonu Gry o Tron, czy mikrofon wysięgnikowy widoczny w pewnym momencie odcinka Sanctuary z pierwszego sezonu The Mandalorian.

Zadziwiać może jeden zbieg okoliczności - wszystkie powyższe przypadki zdarzyły się w czwartym odcinku danego sezonu, a więc mniej więcej w połowie, gdy zainteresowanie widzów zawsze zaczyna nieco maleć. Może więc wymienione „wpadki" to tylko kalkulacja speców od marketingu? Tego niestety raczej się nie dowiemy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.