Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 listopada 2020, 13:50

autor: EnVakker

Fani The Mandalorian są wściekli i żądają zwolnienia Giny Carano

Fani The Mandalorian po raz kolejny nawołują Disneya do usunięcia z serialu aktorki Giny Carano. Powodem są jej kontrowersyjne wypowiedzi na Twitterze.

Dopiero co pisaliśmy o fanowskiej petycji, aby usunąć Amber Heard z Aquamana 2, a w Internecie już rozgorzała kolejna walka.

Fani The Mandalorian są wściekli i żądają zwolnienia Giny Carano - ilustracja #1
Gina Carano jako Cara Dune w The Mandalorian

Gina Carano, która w The Mandalorian odgrywa postać Cary Dune, przyzwyczaiła już fanów, że lubi dolewać oliwy do ognia. Właściwie przy wszystkich ważniejszych wydarzeniach 2020 roku zabierała głos, najczęściej rozpętując burzę. Było tak w przypadku ruchu Black Lives Matter, walki o prawa osób LGBT+, czy wyborów prezydenckich w Ameryce.

Kilka dni temu na głowę Carano ponownie zaczęły sypać się gromy. Powodem był jej tweet z prześmiewczą grafiką, która w wolnym tłumaczeniu głosiła: „Demokraci teraz rekomendują, abyśmy wszyscy zaczęli nosić także opaski na oczy oprócz masek, żebyśmy nie mogli zobaczyć co tak naprawdę się dzieje.”

Jak można się domyślić, Carano została oskarżona o szerzenie teorii spiskowych i propagowanie nieodpowiedzialnego zachowania poprzez wyśmiewanie noszenia maseczek. Fani zareagowali natychmiast, zalewając Twittera falą postów oznaczonych #FireGinaCarano, co znaczy „Zwolnijcie Ginę Carano" i odnosi się oczywiście do Disneya i serialu The Mandalorian.

Niektórzy internauci stwierdzają wprost, że dla ludzi takich jak Gina Carano nie ma miejsca w społeczności fanów Star Wars:

Inni podchodzą do tego z większym dystansem:

Trudno powiedzieć, czy Disney usłucha głosu fanów. Raczej jest to mało prawdopodobne. Niewykluczone jednak, że sprawa będzie miała ciąg dalszy, Gina nie wydaje się bowiem bardzo przejęta zamieszaniem wokół niej. Jeden z jej ostatnich postów wysyła dość jasną wiadomość krytykom:

A Wy co sądzicie - czy aktorzy o kontrowersyjnych poglądach powinni być usuwani z dużych produkcji? Napiszcie w komentarzach.