Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2020, 13:45

autor: AlexB

GOG z integracją GeForce Now - na start Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3

Przedstawiciele GOG.com ogłosili współpracę z firmą Nvidia, na mocy której osoby opłacające usługę Geforce NOW otrzymają możliwość zagrania w chmurze w tytuły znajdujące się w bazie tej polskiej platformy. Pierwszymi produkcjami, które dostaną wsparcie dla tej funkcji, będą Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Usługa streamingowa GeForce NOW nie miała jakoś wybitnie dobrego roku. Na jego początku wsparcie dla niej wycofały takie firmy, jak Warner Bros. Interactive Entertainment, Xbox Games Studios, Codemasters, Bethesda, Ubisoft, 2K Games czy Activision Blizzard. Najbliższa przyszłość kreuje się jednak dla niej całkiem nieźle, chociażby dzięki wczorajszemu ogłoszeniu GOG.com. Otóż jego przedstawiciele ogłosili na Twitterze, że nawiązali współpracę z firmą Nvidia i w produkcje dostępne na tej platformie będzie można zagrać w chmurze właśnie dzięki GeForce NOW. W podobny sposób „zieloni” kooperują ze Steamem oraz Epic Games Store.

Większe szczegóły na temat tej integracji nie są jak na razie znane. Podano jedynie, że pierwszymi produkcjami, które otrzymają wsparcie dla GeForce NOW na GOG.com będą Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077. Warto zaznaczyć, że obecność tej drugiej produkcji w usłudze streamingowej firmy Nvidia została zapowiedziana już w lutym tego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że nadchodzący tytuł od studia CD Projekt RED będzie w niej dostępna z obsługą ray tracingu (o ile posiadamy odpowiedni stopień subskrypcji). Z kolei ta pierwsza jest już obecna w usłudze za pośrednictwem Steama.

Czym konkretnie jest GeForce NOW?

GOG z integracją GeForce Now - na start Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 - ilustracja #1
Usługa GeForce NOW w pełnej wersji działa od początku lutego 2020 roku.

Jak już wspomnieliśmy, GeForce NOW umożliwia zabawę w wybranych, posiadanych przez nas tytułach (listę obsługiwanych znajdziecie w tym miejscu) w chmurze, czyli poprzez internetowy przesył obrazu z serwerów Nvidii na nasz komputer, laptop, Nvidia Shield bądź urządzenia mobilne z systemami Android bądź iOS (w wersji beta dzięki przeglądarce Safari). Jakie są z tego korzyści? Otóż dzięki opisywanej usłudze możemy cieszyć się ze wszystkich graficznych wodotrysków oferowanych przez gry, nawet w momencie, gdy nasze sprzęty nie należą do najbardziej wydajnych. Wszystko to jednak pod warunkiem, że posiadamy stabilne połączenie z siecią.

Istnieje opcja skorzystania z usługi GeForce NOW za darmo, jednak pociąga ona za sobą pewne ograniczenia. Pojedyncza sesja nie może trwać więcej niż godzinę i nie otrzymujemy szansy uruchomienia ray tracingu w produkcjach, które go obsługują. Aby znieść te blokady, należy wykupić subskrybcję. Miesięczna opłata wynosi 25 złotych, a półroczna 125 złotych (w tym miesiąc gratis).

  1. Oficjalna strona platformy GOG.com
  2. Oficjalna strona usługi GeForce NOW