Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2020, 11:59

autor: Adrian Werner

Fan Star Wars spełnia marzenia w The Mandalorian

Aktor Paul Sun-Hyung Lee podzielił się swoimi doświadczeniami z występu w The Mandalorian. Jest on tak wielkim fanem Gwiezdnych wojen, że dysponuje kilkoma kostiumami cosplayowymi i w jednym z nich zagrał w tym serialu.

W drugim odcinku drugiego sezonu The Mandalorian w jednego z pilotów wcielił się aktor Paul Sun-Hyung Lee, znany m.in. z Kim's Convenience. Okazuje się, że jest on wielkim fanem Gwiezdnych wojen i występ w serialu był dla niego spełnieniem marzeń.

Wielu aktorów twierdzi, że jest fanami marek, w których występuje, ale w przypadku Paula Sun-Hyung Lee mamy do czynienia z prawdziwym fanboyem, który w domu ma co najmniej sześć strojów do cosplayu, a na jego profilu na Instagramie znajdziecie pełno zdjęć w tych kostiumach. Był to zresztą jeden z powodów, dla których zdecydowano się go zaangażować.

Te przebrania są tak dobrej jakości, że producenci poprosili, aby aktor pojawił się na planie w jednym z nich i ostatecznie ten kostium, odtwarzający kombinezon pilota Rebelii, został wykorzystamy podczas zdjęć. To zresztą nie pierwszy raz, gdy twórcy The Mandalorian zrobili coś w tym stylu. Pod koniec produkcji pierwszego sezonu okazało się, że zespół odpowiedzialny za rekwizyty nie dysponuje wystarczająco dużą liczbą zbroi Szturmowców Imperium, aby zrealizować sceny zaplanowane w scenariuszu. O pomoc poproszono grupę fanów znaną jako Legion 501, którzy dysponowali własnymi kostiumami tych postaci i dzięki temu mogli wystąpić w serialu.

Przypomnijmy, że drugi sezon The Mandalorian ruszył pod koniec ubiegłego miesiąca w serwisie Disney+ i zamknie się w ośmiu odcinkach. W planach jest już trzecia seria, którą najpewniej obejrzymy w 2021 r.

  1. Strona internetowa Disney+