Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2022, 11:43

Reżyser Hearthstone przechodzi do nowego projektu Blizzarda

Po ponad trzech latach Ben Lee postanowił opuścić zespół odpowiedzialny za rozwój gry Hearthstone. Producent będzie teraz pracował nad tajemniczym projektem Blizzarda.

W SKRÓCIE:
  1. Ben Lee, reżyser Hearthstone'a, opuszcza zespół, by zająć się pracą nad nieogłoszoną grą Blizzarda.
  2. Możliwe, że deweloper wykorzysta swoje doświadczenie do stworzenia RPG z elementami gry karcianej.
  3. Alternatywą dla Bena Lee jest inny nieogłoszony oficjalnie projekt Blizzarda, tj. produkcja z gatunku survival.

Reżyser Ben Lee w trakcie podcastu Coin Concede przyznał, że zakończy prace nad grą Hearthstone, by zająć się nieogłoszonym jeszcze projektem firmy Blizzard Entertainment. Doświadczony deweloper opuszcza swój zespół po przeszło trzech latach, podczas których fani popularnej karcianki mogli liczyć na częste aktualizacje oraz inne nowości (nie zawsze przyjmowane z optymizmem).

Zajmuję się Hearthstone’em już prawie trzy i pół roku, praca nad grą była dla mnie zaszczytem i przyjemnością, ale zamierzam opuścić zespół.

Reżyser nie zdradził żadnych szczegółów na temat tajemniczej produkcji, której teraz poświęci uwagę, choć społeczność skupiona wokół kalifornijskiego studia ma co do niej pewne podejrzenia.

Blizzard Entertainment może pracować nad RPG-iem z elementami gry karcianej

  1. Ben Lee powiedział, że przejścia z Hearthstone’a do nowego projektu trwają „od pewnego czasu”.
  2. Podobną drogą podążyli wcześniej Mike Donais oraz Peter Whalen. Obaj opuścili zespół odpowiedzialny za karciankę Blizzarda i zajęli się pracą nad nieogłoszoną grą. Niewykluczone, że wspomniana trójka wykorzysta swoje doświadczenie, by stworzyć hybrydę CCG (Collectible Card Game – kolekcjonerskiej gry karcianej) oraz RPG.
  3. Z takiego założenia wychodzi RegisKillbin, dzielący się swoimi spostrzeżeniami w serwisie YouTube. Jego zdaniem tajemniczy projekt może okazać się tytułem typu CCG-roguelike.

Survival od Blizzarda

Niewykluczone jednak, że Ben Lee podąży w zupełnie innym kierunku. Jego mglista wypowiedź może też wskazywać, iż dołączy do ekipy odpowiedzialnej za tajemniczy survival, który również czeka na oficjalną zapowiedź. Projekt tworzony jest od 2017 roku, a w pracach nad nim biorą udział m.in. osoby związane wcześniej z grą World of Warcraft. Jeśli okazałoby się to prawdą, Ben Lee trafiłby pod skrzydła weterana – głównego projektanta Craiga Amaia.

Zdaniem szefa studia Blizzard, Mike’a Ybarry, tytuł ten jest już grywalny. Możliwe więc, że prace nad survivalem są na zaawansowanym etapie.

Dalsze losy Hearthstone’a

Podczas podcastu Ben Lee odniósł się również do przyszłości Hearthstone’a, zapowiadając pojawienie się nowych typów kart (obecnie dzielą się one na stronników, czary, broń oraz bohaterów). Podkreślił przy tym, że jest podekscytowany zmianami, z którymi eksperymentuje zespół.

Chcieliśmy wypróbować kilka naprawdę interesujących rzeczy, aby popchnąć grę w trochę innym kierunku, z kilkoma nowymi ciekawymi podejściami do typów kart [...].

Ben Lee zasugerował, że jego rolę w zespole przejmie Nathan Lyons-Smith, obecnie pełniący funkcję producenta wykonawczego.

  1. Hearthstone – oficjalna strona gry
  2. Blizzard Entertainment – oficjalna strona studia

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasje przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Z czasem zaczął zastanawiać się, czy jest dla niego miejsce w większej redakcji. W efekcie trafił do newsroomu GRYOnline.pl. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium.Nie przepada za to za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się jej bohaterów niż fabułę.Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając zespół w weekendy. Dzięki temu wciąż może kultywować dawne pasje

więcej