Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2021, 21:05

autor: hexx0

Wiemy, kiedy premiera serialu Resident Evil: Wieczny mrok - Netflix pokazał trailer

Netflix opublikował trailer serialu animowanego Resident Evil: Wieczny mrok. W krótkim materiale możemy zobaczyć postacie Leona i Claire oraz poznać zalążek fabuły.

Po majowej premierze Resident Evil Village szybko dostaniemy okazję, aby ponownie wkroczyć do mrocznego uniwersum Capcomu. Firma Netflix opublikowała bowiem zwiastun serialu animowanego Resident Evil: Wieczny mrok, który dostępny będzie na platformie streamingowej w lipcu tego roku.

Trailer nie zdradził zbyt wiele ponad to, co już wiemy. Głównymi bohaterami animacji Hiroyukiego Kobayashiego będą Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield, w których mieliśmy okazję wcielić się m.in. w grze Resident Evil 2. Akcja serialu będzie miała miejsce w 2006 roku, a jej punktem wyjścia będą niepokojące rysunki pewnego chłopca, które przedstawiają zombie z Raccoon City.

Animacja od Netflixa zapowiada się całkiem ciekawie, więc jeśli po zagraniu w „ósemkę” nie będziecie mieli dość Residenta, warto chyba będzie dać jej szansę. Pamiętajcie też, że Wieczny mrok to nie jedyny projekt z tego uniwersum, nad którym pracuje amerykańska firma – we wrześniu czeka nas jeszcze filmowy reboot serii ekranizacji, w którym wystąpią Kaya Scodelario, Tom Hopper i Neal McDonough.