Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2020, 11:13

Resident Evil 8 – pierwsze oficjalne informacje o grze

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne konkrety na temat Resident Evil: Village. Wygląda na to, że szykuje się dość nietypowy reprezentant serii.

Resident Evil 8 – pierwsze oficjalne informacje o grze - ilustracja #1
Resident Evil 8 odbiega klimatem od poprzedniej odsłony.

W SKRÓCIE:

  1. bohaterem RE8 będzie Ethan Winters – protagonista poprzedniej odsłony;
  2. w grze pojawi się też Chris Redfield i niekoniecznie będzie postacią pozytywną;
  3. ważną rolę odegra tytułowa wioska (ang. Village);
  4. gra zaoferuje bardzo realistyczną oprawę graficzną i wykorzysta pierwszoosobową perspektywę.

Resident Evil VIII jest kontynuacją „siódemki” i ma tego samego głównego bohatera – dlatego też w tekście pojawią się pewne spoilery dotyczące RE7.

Firma Capcom zapowiedziała wczoraj kolejną odsłonę swojej flagowej serii survival horrorów – Resident Evil Village / Resident Evil 8 (pierwsze trzy litery słowa village w logo gry są ustylizowane w taki sposób, by przypominać rzymską ósemkę). Pierwszy trailer produkcji potwierdził wiele plotek krążących na jej temat – dostaniemy tytuł zauważalnie odbiegający od poprzednich odsłon pod względem atmosfery. Dziś deweloperzy przedstawili garść pierwszych (oficjalnych) konkretów na temat swojego dzieła (via Gematsu)

W RE8 ponownie wcielimy się w bohatera poprzedniej odsłony – Ethana Wintersa. Po traumatycznych przeżyciach w posiadłości Bakerów mężczyzna żyje w spokoju z żoną Mią, którą zdołał uratować z tamtego koszmaru. Niestety, jak można się domyślić, „żyli długo i szczęśliwie” nie będzie mu dane – Ethan wplątuje się w nową krwawą „przygodę”, która rozgrywa się w enigmatycznej europejskiej wiosce, przypominającej miejsce rodem z wiktoriańskiego horroru. W produkcji zobaczymy też protagonistę kilku innych odsłon RE – Chrisa Redfielda. Co więcej, twórcy sugerują, że tym razem niekoniecznie będzie on postacią pozytywną (sugeruje to zresztą już sam trailer, który znajdziecie poniżej). Nie zabraknie też nowych antagonistów, a dodatkowo swoistym zbiorowym bohaterem ma być tytułowa wioska – będzie to miejsce pełne strasznych sekretów do odkrycia.

Twórcy zapewniają, że gra będzie oferowała bardzo realistyczną oprawę graficzną. Podobnie jak w siódmej części serii, akcję będziemy obserwowali z pierwszoosobowej perspektywy.

Resident Evil: Village zadebiutuje w 2021 roku na pecetach, PS5 i Xboksie Series X. W sierpniu poznamy kolejne informacje na temat tej produkcji.

  1. Resident Evil: Village – strona oficjalna