Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2020, 16:00

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Resident Evil 8 ma się ukazać już w przyszłym roku

Według przecieków, które pojawiły się na Twitterze za sprawą użytkownika AestheticGamer, nowa odsłona serii Resident Evil ma trafić na nasze komputery i konsole już w przyszłym roku. Zapowiedzi możemy spodziewać się jeszcze w kwietniu.

Resident Evil 8 ma się ukazać już w przyszłym roku - ilustracja #1
Przerywamy program, żeby nadać najnowsze doniesienia ze świata Resident Evil.
W SKRÓCIE:
  • Przecieki sugerują, że Resident Evil 8 ukaże się już w przyszłym roku.
  • AestheticGamer na swoim Twitterze twierdzi, że Capcom zdecydował się na wydanie RE 8 zamiast Resident Evil: Revelations 3.
  • Tytuł ma zostać zapowiedziany jeszcze w tym miesiącu.

Dopiero co ukazał się remake Resident Evil 3, a fani już zastanawiają się, co dalej. Pojawia się w związku z tym sporo plotek dotyczących tego, co przyniesie kolejna odsłona gry, której premiera planowana jest na przyszły rok. Od jakiegoś czasu mówiło się, że następny w kolejce jest spin-off serii, jednak przecieki z dość wiarygodnych źródeł sugerują, że w 2021 roku ukaże się Resident Evil 8.

Plotki, ale rzeczowe

Informacje te pochodzą z Twittera, a konkretniej z profilu AestheticGamer, który w przeszłości niejednokrotnie publikował sprawdzające się przecieki. Tak czy inaczej pamiętajmy, by mimo wszystko przyjmować nowe doniesienia z przymrużeniem oka, ponieważ Capcom niczego dotychczas oficjalnie nie potwierdził, choć ma to rzekomo uczynić jeszcze w tym miesiącu.

Z opublikowanych wpisów wynika, że Resident Evil 8 rozpoczął swój żywot jako Resident Evil: Revelations 3, a właściwy RE 8 był planowany na kilka lat do przodu, przez co będzie musiał ukazać się pod innym tytułem. AestheticGamer twierdzi, że Capcom postanowił zmienić plany wydawnicze po tym, jak pierwsze wewnętrzne testy okazały się całkiem udane. Drugim powodem miała być chęć zmniejszenia odstępu czasowego między premierą części oznaczonych numerami 7 i 8.

Pomimo że prace nad Resident Evil 8 trwają już dość długo, gra ma jeszcze przez rok pozostawać w fazie produkcji. Co ciekawe, twórcy zaprosili jakiś czas temu ambasadorów serii Resident Evil do przetestowania nieznanej gry i najprawdopodobniej był to właśnie RE 8. Tak czy inaczej wcześniejsze przecieki, sugerujące, że w Resident Evil 8 pojawią się wilkołaki oraz bohater Ethan z RE 7, który będzie eksplorował śnieżną miejscowość, mają być, jak twierdzi AestheticGamer, „w 100% prawdziwe”, aczkolwiek przeterminowane.

Nie tylko zmiana nazwy

Tytuł miał doczekać się „sporych zmian”, by stał się on pełnoprawną grą należącą do głównej serii Resident Evil. Zmodyfikowana została zarówno fabuła, jak i postacie. Ważniejszą rolę odegrają też aspekty takie jak halucynacje, okultyzm czy odchodzenie od zmysłów, co ma dodać smaczku i pogłębić immersję.

AestheticGamer donosi także, że Resident Evil 8 będzie tytułem, który ukaże się na konsole zarówno bieżącej, jak i nowej generacji. Informacje na temat gry miały zostać przedstawione podczas targów E3 2020, jest więc szansa, że już wkrótce dowiemy się czegoś nowego. Jak na razie w zasadzie wszystko, co wiemy, możemy oznaczyć tagiem „plotki i przecieki”.