Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2015, 20:52

autor: Pirlond

Remake Shadow Warrior otrzyma kontynuację? [News zaktualizowany]

Wygląda na to, że wydany w 2013 roku remake Shadow Warrior doczeka się kontynuacji. Tak przynajmniej zdają się sugerować twórcy gry we wpisach opublikowanych na oficjalnym profilu produkcji na Twitterze.

Remake Shadow Warrior otrzyma kontynuację? [News zaktualizowany] - ilustracja #1

AKTUALIZACJA: Twórcy Shadow Warrior uruchomili nową wersję strony internetowej gry. Po jej załadowaniu naszym oczom ukazuje się złoty smok w formie cyfry dwa, w tle zaś odtwarzany jest krótki, niewiele zdradzający teaser. Konkretnych szczegółów na razie jednak brak. Te być może ujawnione zostaną w trakcie targów E3.

Powstanie kontynuacja Shadow Warrior? - Remake Shadow Warrior otrzyma kontynuację? [News zaktualizowany] - wiadomość - 2015-06-10
Powstanie kontynuacja Shadow Warrior?

Odświeżona wersja Shadow Warrior może doczekać się następnej odsłony. Oczywiście nic w tym względzie nie zostało jeszcze potwierdzone, ale opublikowane na oficjalnym Twitterze gry wpisy zdają się bardzo mocno sugerować, że prędzej czy później pojawi się druga część tytułu. W wiadomości datowanej na 2 czerwca twórcy wspomnianej strzelanki pytają „czy ktoś chce więcej Wanga” (dla niewtajemniczonych: Wang to nazwisko głównego bohatera produkcji, w którego wcielają się gracze). Można byłoby do niej nie przywiązywać żadnej wagi, ale kilka dni później jeden z fanów postanowił w sposób bezpośredni zapytać deweloperów, jakie są szanse na powstanie ewentualnego sequęla w ciągu kilku najbliższych lat. Odpowiedź twórców? Krótka - „ekstremalnie wysokie…”.

Oczywiście przytoczone wyżej wpisy nie oznaczają jeszcze, że Shadow Warrior rzeczywiście doczeka się kontynuacji. Jest to jednak możliwe – niewykluczone, że coś na ten temat zostanie ujawnione w trakcie rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów E3. Warto mimo to pamiętać, że są to na razie tylko czyste spekulacje. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.

Wydany w 2013 roku Shadow Warrior jest odświeżoną wersją produkcji o tym samym tytule, która ukazała się w 1997 roku (co ciekawe, autorami pierwowzoru była ekipa z 3D Realms, a więc twórcy Duke Nukem). Remake – za którego powstanie odpowiada polskie studio Flying Wild Hog – pojawił się początkowo tylko na PC, ale w październiku ubiegłego roku przeniesiono go również na konsole Xbox One i PlayStation 4.