Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2021, 12:50

autor: Czaruś

Rekordowa liczba grających w Team Fortress 2

Team Fortress 2 ustanowił swój nowy rekord w jednoczesnej liczbie grających. Może mieć to związek z wydaną niedawno aktualizacją skierowaną przeciwko botom.

W skrócie

  1. Team Fortress 2 ustanowił swój nowy rekord w jednoczesnej liczbie grających – tytuł przyciągnął 151 253 użytkowników.
  2. Prawdopodobnie ma to związek z nową aktualizacją skierowaną przeciwko botom.

Pomimo wielu lat na karku, Team Fortress 2 pod względem popularności zawstydza większość nowych produkcji. Gra może się poszczycić sporą liczbą oddanych fanów. W ostatnich dniach tytuł ten nabrał jednak szczególnie silnego wiatru w żagle i, jak podaje serwis SteamDB, osiągnął swój nowy rekord w ilości użytkowników grających jednocześnie. Wczoraj licznik osób bawiących się przy tej leciwej produkcji przekroczył 150 tysięcy i zatrzymał się na 151 253. Statystyki Steama pokazują, że w chwili obecnej jest to piąta najpopularniejsza gra na tej platformie.

Zdaje się, że zastrzyk popularności nie jest jednak dziełem przypadku. Po trwającej od marca przerwie 22 czerwca Valve postanowiło wydać nowy update. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że za sprawą aktualizacji Team Fortress 2 pobił rekord aktywności – wychodzi na to, że sytuacja się powtarza.

Ostatni update jest jednak szczególny, gdyż w dużej mierze skupia się na rozwiązaniu problemu botów. Niestety oszuści dość mocno naprzykrzyli się społeczności Team Fortress 2. Sytuacja była już na tyle poważna, że produkcja zaczęła zniechęcać do siebie weteranów. Użytkownik Steama o pseudonimie King Marshy, fan z prawie 2 tysiącami godzin w grze, w swojej negatywnej recenzji napisał:

Jedna z moich ulubionych gier, ale problem botów jest absurdalny. Zarabiacie miliardy dolarów rocznie, a nie możecie zatrudnić ludzi do połatania bugów i opracowania jakiegoś programu antycheaterskiego? Poza tym wspaniała gra, ale proszę was, chcę tylko pograć bez potrzeby ciągłego wyrzucania botów lub ludzi wykopujących nie tych graczy, co trzeba.

Valve w końcu wzięło sobie do serca prośby. Jak podaje PC Gamer, aktualizacja zdaje się działać i sytuacja z botami uległa poprawie. Pełna lista wprowadzonych zmian znajduje się tutaj, jednak twórcy nie chcą odsłaniać swoich kart i nie wiadomo, co kryje się pod zapisem „liczne poprawki w zakresie bezpieczeństwa i stabilności”. Miłośnikom Team Fortress 2 na całym świecie nie pozostaje nic innego jak osobiście sprawdzić, czy gra się lepiej.

  1. Team Fortress 2 – oficjalna strona
  2. Team Fortress 2 - poradnik do gry