Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2021, 15:06

autor: Karol Laska

Pamiętacie jeszcze o Diunie? Jej premiera znowu została opóźniona

Diuna po raz kolejny zalicza opóźnienie daty premiery. Film Denisa Villeneuve'a obejrzymy w kinach (albo na platformie HBO Max) parę tygodni później, niż zakładano.

Diuna Denisa Villeneuve’a miała być jedną z największych premier filmowych minionego roku i rzeczywiście na takową wyglądała, jeżeli przypomnicie sobie jej pięknie prezentujący się zwiastun. Gdy już powoli nastawialiśmy się na obejrzenie tegoż dzieła, to mocno oberwało przez panującą na świecie pandemię koronawirusa. Film miał pojawić się w grudniu poprzedniego roku, a został przełożony na 1 października roku 2021. Ostatnio dowiedzieliśmy się z kolei, że i ta data premiery jest nieaktualna.

Tym razem jednak nie doszło do znacznej „obsuwy”, bo zaledwie trzygodniowej, ale ta i tak boli oraz trochę niepokoi. Diuna trafi do nas 22 października 2021 roku – mowa tu zarówno o premierze kinowej, jak i streamingowej, gdyż produkcja pojawi się w HBO Max jako tymczasowa część oferty tejże platformy VOD (wystarczy posiadać subskrypcję, żadne dodatkowe opłaty nie są wymagane).

Opóźnienie to nie zmienia faktu, że dzieli nas zaledwie kilka miesięcy od premiery dzieła. Należy więc spodziewać się w najbliższym czasie najróżniejszych materiałów promocyjnych, które przypomną widzom na całym świecie o zbliżającym się filmie. Kto wie – być może będzie nam dane obejrzeć kolejny trailer.

Nową Diunę uświetni nie tylko kunszt reżyserski Denisa Villeneuve’a, ale i gra aktorska całej plejady gwiazd. W rolach głównych wystąpią Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Jason Momoa, Dave Bautista, Stellan Skarsgard oraz Zendaya. Naprawdę wiele poważnych nazwisk jak na jeden film.

  1. Jak wygląda nowa Diuna? Twórcy porównują ją ze Star Wars
  2. Diuna to największa produkcja, przy której pracował gwiazdor Gry o tron i Aquamana