Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2021, 16:08

autor: mokosh

Red Dead Redemption 3 pozostaje niewiadomą; plotka okazała się nieprawdą

Jeśli liczyliście, że pracownik Rockstar Games faktycznie zdradził, iż pracował nad Red Dead Redemption 3, to mamy złe wieści. Plotka, która krążyła w sieci, okazała się fałszywa, a jej przyczyną była zwykła literówka.

W SKRÓCIE:
  1. Świat obiegła informacja o pracach nad Red Dead Redemption 3, które rzekomo miały rozpocząć się już w 2019 roku.
  2. Plotka oparta była na informacjach zawartych na profilu jednego z pracowników Rockstar Games.
  3. Okazało się to jednak być niczym innym jak zwykłą literówką.

Sieć obiegła wieść na temat możliwego przecieku odnośnie prac trwających nad Red Dead Redemption 3. Oparta była ona na informacjach zawartych na profilu Simona Parra, pracownika studia Rockstar Games, w serwisie LinkedIn. W zakładce ze swoim doświadczeniem wymienił m.in. pracę nad AI w RDR3. Jak się jednak okazało, była to zwykła literówka, po której aktualnie nie ma śladu – poza screenami.

Red Dead Redemption 3 jednak nie powstaje; pracownik Rockstara zrobił literówkę - ilustracja #1
Literówka, która wywołała całe to zamieszanie, uwieczniona na zrzucie ekranu, źródło: https://comicbook.com/gaming/news/red-dead-redemption-3-rockstar-games-leak/

Nic dziwnego, że gracze i media (zarówno zagraniczne, jak i te z naszego podwórka) podłapali ten temat w tempie natychmiastowym. Po ostatniej – lekko mówiąc, specyficznej – premierze GTA: The Trilogy - The Definitive Edition aż miło byłoby usłyszeć o nowym RDR. To niestety nie będzie mieć miejsca, zapewne jeszcze przez długi czas. Trzeba przyznać, że popełniona przez Parra literówka mogła sprawić, iż serca wielu graczy zabiły szybciej.

Warto tutaj wspomnieć, że od premiery Red Dead Redemption 2 wcale nie upłynęło wiele czasu – produkcja zadebiutowała trzy lata temu. Poza tym patrząc na to, jak aktualnie rozwijane jest RDR 2 (a właściwie Red Dead Online), możemy się spodziewać, że nowy western od Rockstara zobaczymy równie „szybko” jak GTA 6.

  1. Oficjalna strona Rockstar Games
  2. Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry