Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2020, 17:54

autor: Karol Laska

Recenzje Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – gra okazuje się prawdziwym hitem

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje zestawu gier Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, czyli odświeżonych wersji dwóch odsłon sportowo-zręcznościowej serii o jeździe na deskorolce. Opinie krytyków są bardzo pozytywne.

Recenzje Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – gra okazuje się prawdziwym hitem - ilustracja #1
Prawdziwa gratka nie tylko dla starych wyjadaczy!

Fani serii Tony Hawk nie mieli w ostatnich latach łatwo. Tony Hawk’s Pro Skater 5 z 2015 roku przyjął się wręcz fatalnie (32 punkty na portalu Metacritic) i pozostawiła po sobie spory niesmak. Po niemalże pięciu latach posuchy zdecydowano się na próbę ponownego ożywienia marki, ale tym razem postawiono na sprawdzony schemat. Zamiast całkowicie nowego tytułu otrzymaliśmy zestaw dwóch pierwszych części gry, lecz w odświeżonej wersji. Zachowano wszystkie poziomy i dostępnych skaterów, jednakże usprawniono rozgrywkę oraz szatę graficzną. Co prawda nie wszyscy wierzyli w sukces tych dzieł (średnie oczekiwania na naszym portalu wyniosły zaledwie 5,2/10), ale krytycy są pewni, że Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zadowoli nawet największych sceptyków.

Wybrane recenzje Tony Hawk’s Pro Skater 1+2:

  1. VG247 – 100/100
  2. TheSixthAsis – 100/100
  3. GamingTrend – 90/100
  4. IGN – 90/100
  5. GameSpot – 90/100
  6. Hobby Consolas - 88/100
  7. Vandal – 86/100
  8. Eurogamer Italy – 80/100
  9. GamesRadar – 80/100
  10. Destructoid – 80/100

Niemalże wszystkie recenzje osiągają co najmniej próg 80 punktów, co daje ocenę bardzo dobrą. Wyjątkiem są jedynie opinie portali IGN Spain oraz Jeuxvideo.com, które wystawiły końcową notę w postaci 75 oczek. Nietrudno jednak zauważyć, że nowy Tony Hawk przypadł do gustu absolutnie każdemu krytykowi. Wychodzi więc na to, że studio Vicarious Visions po raz kolejny odniosło sukces na scenie remake’ów (w 2017 roku ludzie zachwycali się kompilacją trzech gier pod tytułem Crash Bandicoot N. Sane Trilogy).

Recenzenci chwalą twórców przede wszystkim za to, że udało im się uchwycić ducha oryginalnych wersji, pomimo znacznych wizualnych zmian. Wszelkie triki satysfakcjonują podobnie jak dwadzieścia lat temu, a przyjemność z wykręcania wysokich wyników jest wciąż taka sama. Ponadto dodano parę usprawnień zaimplementowanych w późniejszych częściach gry, które miały wpływ na większą wygodę wykonywania różnych czynności.

Jednym z najlepszych elementów Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 jest jednak, według większości głosów, warstwa audiowizualna ze szczególnym naciskiem na grafikę. Wszystkie lokacje znane zapalonym fanom serii zostały wiernie odwzorowane, jak i wzbogacone o masę detali godnych 2020 roku. Są to jednak zmiany czysto kosmetyczne i nie mają one żadnego wpływu na strukturę rozgrywki.

Jeżeli głosy dziennikarzy nie rozwiały Waszych wątpliwości, to już jutro, 4 września, sami będziecie mogli przekonać się o finalnej jakości omawianej produkcji. Tytuł zadebiutuje na pecetach za pośrednictwem Epic Games Store oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za wydanie zestawu odpowiada firma Activision Blizzard.