Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2020, 11:50

autor: AlexB

Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę

W sieci są dostępne screeny porównujące, jak wygląda World of Warcraft: Shadowlands z dodanymi niedawno cieniami generowanymi za pomocą techniki ray tracingu i bez. Ponadto pojawiają się doniesienia, że nowe efekty dość mocno obciążają komputer.

W miniony wtorek informowaliśmy Was o premierze nowych sterowników do kart grafiki od firmy Nvidia, których jedną z najważniejszych funkcji jest dodanie techniki ray tracingu do World of Warcraft: Shadowlands. Jak na razie dzięki niej w wersji beta najnowszego rozszerzenia do przebojowego MMORPG-a od firmy Blizzard można włączyć ładniejsze, bardziej realistyczne i precyzyjniej odwzorowane cienie. Jak to działa w praktyce? Możecie to zobaczyć na poniższych screenach. Więcej obrazków porównawczych znajdziecie na tej stronie.

Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #1
Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #2
Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #3
Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #4
Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #5
Źródło: WoWhead

Jak widzicie, w World of Warcraft: Shadowlands cienie wygenerowane za pomocą techniki ray tracingu występują w trzech poziomach jakości – Fair, Good i High (powyższe screeny zostały zrobione z włączonym najwyższym ustawieniem). Niestety, jak donoszą gracze (via DSOG), potrafią one dość mocno obciążyć sprzęt i drastycznie wpłynąć na płynność zabawy. Na przykład GeForce RTX 2080 Ti nie jest w stanie zapewnić rozgrywki w stałych 60 klatkach przy uruchomionej opcji Good.

Ray tracing w WoW: Shadowlands - zobacz, czy robi różnicę - ilustracja #6
Czy cienie wygenerowane za pomocą ray tracingu w World of Warcraft: Shadowlands są warte zachodu?

Jeśli macie odpowiedni sprzęt, lubicie World of Warcraft i chcielibyście osobiście sprawdzić ray tracingowe cienie w Shadowlands, to możecie spróbować szczęścia i zapisać się do testów wersji beta. Odpowiedni formularz znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona internetowa WoW Shadowlands
  2. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  3. Czym jest ray tracing – technologia światła i cieni?