Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 00:05

State of Play - 15 minut gameplayu z Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart na nowym pokazie rozgrywki wygląda fenomenalnie. Tytuł na wyłączność PS5 zadebiutuje już 11 czerwca tego roku.

W SKRÓCIE:
  1. Kwietniowy State of Play pokazał nam 15 minut rozgrywki z Ratchet & Clank: Rift Apart.
  2. Przedstawiono nowości, jakie znajdą się w grze. Zapoznaliśmy się także bliżej z postacią Rivet.

Kwietniowy State of Play, w większości poświęcony Ratchet & Clank: Rift Apart, pozwolił nam przyjrzeć się lepiej nadchodzącej produkcji na wyłączność konsoli PlayStation 5. Studio Insomniac Games zaprezentowało 15 minut ze swojej gry, opisując kilka nowości.

Materiał, który możecie zobaczyć poniżej, podzielono na dwie części. Na początku możemy zobaczyć w akcji Ratcheta, który nabył kilka przydatnych umiejętności. Deweloperzy postanowili zwiększyć nieco tempo rozgrywki i mobilność głównego bohatera dorzucając mu opcję zrywu, który wykorzystamy nie tylko do unikania ataków, ale także podczas eksploracji, wydłużając swoje skoki.

Druga część wideo pozwala nam bliżej poznać drugą bohaterkę gry - Rivet. Poza nową bronią, która pojawi się w Ratchet & Clank: Rift Apart mogliśmy zobaczyć także powracające z poprzednich gier lokacje oraz zupełnie nowe miejscówki. Wszystko to oczywiście znacznie wzbogacone o detale dzięki mocy PS5. Wrażenie robi także błyskawiczne przełączanie się między wymiarami, pozwalające na przeskakiwanie bez większych opóźnień.

Informacje na temat warstwy technicznej mogą wzbudzać optymizm. Tytuł ma działać w rozdzielczości 4K, obsługując technologię ray tracingu. I to wszystko celując w 60 klatek na sekundę w trybie wydajności, co sugeruje, że powinniśmy także otrzymać opcję gry w 30 fps z lepszą grafiką.

Premierę gry zaplanowano na 11 czerwca tego roku, wyłącznie na konsoli PS5.

  1. Ratchet & Clank: Rift Apart – oficjalna strona