Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 11:43

Raport Game Industry Trends 2012 - polscy gracze w liczbach

Czy zastanawialiście się kiedyś jak naprawdę wygląda rynek gier w Polsce? Jaki jest odsetek graczy i kim są? Jakie platformy preferują? Ile wydają na swoje hobby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w raporcie Game Industry Trends 2012.

Raport Game Industry Trends 2012 - polscy gracze w liczbach - ilustracja #1

Firmy NowyMarketing i NoNoobs.pl S.A opublikowały raport Game Industry Trends 2012 omawiający obecny stan polskiej branży gier. Całe przedsięwzięcie jest kontynuacją badań z 2011 roku i w celu zapewnienia porównywalności wyników zadano respondentom te same pytania, które pojawiły się w poprzedniej edycji. Oczywiście nie zabrakło też nowych zagadnień, w tym zwłaszcza tych związanych z graniem na urządzeniach mobilnych i serwisach społecznościowych.

Badaniem objęta została reprezentatywna grupa internautów w wieku 15-75 lat korzystających z serwisu NK.pl, z której do głównej części kwestionariusza wyselekcjonowano próbę osób bawiących się w jakiekolwiek gry elektroniczne (2736 osób z ogólnej grupy 3866 internautów).

Pecety pozostają najpopularniejszą platformą w Polsce, choć ich znaczenie systematycznie maleje. Rośnie natomiast zainteresowanie grami przeglądarkowymi i mobilnymi. Chcącym dowiedzieć się więcej polecamy przeczytanie pełnego, liczącego 95 stron raportu:

Poniżej znajdziecie pełne zestawienie wyników badań. Wykresów jest cała masa, ale warto poświęcić kilka chwil na ich przejrzenie, gdyż dają one dobry obraz tego jak zmienia się polska branża gier.

Raport Game Industry Trends 2012 - polscy gracze w liczbach - ilustracja #2