Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2015, 18:50

autor: Pirlond

Raport finansowy Konami - wzrosła sprzedaż gier na PC

Jako kolejna z branżowych firm Konami opublikowało raport finansowy za miniony kwartał. Z opublikowanych danych wynika, że w okresie pomiędzy październikiem a grudniem ubiegłego roku zwiększyła się sprzedaż gier spółki w wersji PC.

Gry PC stanowią 10% wszystkich sprzedanych przez Konami tytułów - Raport finansowy Konami - wzrosła sprzedaż gier na PC - wiadomość - 2015-02-05
Gry PC stanowią 10% wszystkich sprzedanych przez Konami tytułów

Dotychczas Konami koncentrowało się głównie na konsolach, a PC nie było dla Japończyków zbyt istotną platformą. Oczywiście niektóre produkcje pojawiały się na komputerach, ale większość tytułów ukazywała się tylko na urządzeniach Microsoftu i Sony. Niewykluczone jednak, że pecety mogą zyskać w oczach włodarzy firmy – z opublikowanego raportu finansowego za trzeci kwartał 2015 roku fiskalnego wynika, że sprzedaż gier na PC znacząco wzrosła i w omawianym okresie stanowiła 10% wszystkich produkcji spółki, które trafiły do rąk graczy. Wskaźnik ten wciąż może wydawać się niski, ale rok wcześniej wynosił on zaledwie 2%. To nie wszystko, bo tytuły komputerowe przegoniły pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy produkcje wydawane na Xboksa One, które stanowią 6% wszystkich kopii nabytych przez klientów. Najbardziej lukratywnymi dla Konami platformami nadal pozostają konsole Sony – PS3 i PS4. Sprzedano na nie odpowiednio 35% i 20% gier.

Spory wpływ na tak dobre wyniki tytułów pecetowych miało zapewne Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – prolog do The Phantom Pain sprzedał się ponoć na komputerach bardzo dobrze. Przedstawiciele Konami nie podali co prawda konkretnych danych, ale firma wydaje się być zadowolona z osiągniętych rezultatów. Niewykluczone więc, że Japończycy zaczną dostrzegać drzemiący w PC potencjał i być może posiadacze komputerów otrzymają piątą odsłonę flagowej serii Hideo Kojimy w tym samym czasie, co właściciele konsol.

Konami jest japońską firmą działającą na rynku od 1969 roku. W jej katalogu wydawniczym znajduje się wiele uznanych marek, wśród których jedną z najpopularniejszych jest bez wątpienia Metal Gear Solid. Miłośnicy gier sportowych znają spółkę przede wszystkim z piłkarskiego cyklu Pro Evolution Soccer.