Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2018, 11:40

Ralph Demolka rozbija bank, a Creed nokautuje poprzedników - Box Office US

Druga część Creeda zaliczyła najlepsze otwarcie w historii serii Rocky. Nie pozwoliło to jednak na zajęcie pierwszego miejsca w weekendowym zestawieniu Box Office USA. Film Stevena Caple'a Jr. musiał ustąpić Ralphowi Demolce w internecie.

Zakończył się świąteczny tydzień w USA. Dzień Dziękczynienia i, co za tym idzie, długi weekend, tradycyjnie był dla Amerykanów okazją do rodzinnych spotkań przy pieczonym indyku. A co można robić w przerwach od imprezowania? Na przykład obejrzeć film, a najlepiej jakąś nowość. W konsekwencji w kinach za oceanem królowały dwie premiery. Pierwszą z nich jest Creed II, czyli druga odsłona historii Adonisa Creeda (w tej roli Michael B. Jordan), który pod okiem Rocky'ego Balboa (niezniszczalny Sylvester Stallone) trenuje do walki z Viktorem Drago – potomkiem zabójcy jego ojca. Film w reżyserii Stevena Caple’a Jr. w sam właściwy weekend zarobił 35,2 miliona dolarów (55,8 miliona od ubiegłej środy). Wynik ten jest rekordowy, jeśli chodzi o serię Rocky.

Seria Rocky wiecznie żywa. - Ralph Demolka rozbija bank, a Creed nokautuje poprzedników - Box Office US - wiadomość - 2018-11-26
Seria Rocky wiecznie żywa.

To jednak nie wszystko. Creed II zaliczył również najlepsze otwarcie filmu aktorskiego w długi weekend z Świętem Dziękczynienia. Uplasował się też w czołówce największych debiutów wytwórni MGM w historii. Producenci nie mają zatem powodów do narzekania, zwłaszcza że według serwisu Rotten Tomatoes obraz podoba się zarówno krytykom, jak i widzom.

Creed II musiał jednak uznać wyższość Ralpha Demolki w internecie. Nie jest to specjalnie szokujące, zważywszy na fakt, że animacje ze stajni Disneya są prawdziwymi królami premier Święta Dziękczynienia. Kontynuacja popularnego filmu o antagoniście z gry komputerowej, który chciał przestać być zły, zebrała przez cały długi weekend przeszło 84 miliony dolarów (55,6 miliona w ostatnie trzy dni), co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii w ogóle po 1982 roku, jeśli mówimy o tym okresie (po Igrzyskach śmierci: W pierścieniu ognia oraz Krainie lodu).

Na kolejnych miejscach w weekendowym Box Office USA uplasowały się bożonarodzeniowa animacja Grinch (30,2 miliona dolarów w ostatnie trzy dni, 42 miliony dolarów przez cały długi weekend) oraz Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (29,6 miliona dolarów w ostatnie trzy dni, 42,9 miliona dolarów przez cały długi weekend). Wciąż bardzo mocno trzymają się również Narodziny gwiazdy, które kolejny tydzień z rzędu nie opuszczają pierwszej dziesiątki zestawienia.

Nowe Fantastyczne zwierzęta zebrały w USA przeszło 117 milionów dolarów. - Ralph Demolka rozbija bank, a Creed nokautuje poprzedników - Box Office US - wiadomość - 2018-11-26
Nowe Fantastyczne zwierzęta zebrały w USA przeszło 117 milionów dolarów.

Sukcesy sukcesami, lecz w pierwszej dziesiątce weekendowego Box Office USA znalazł się również film, który swojej świątecznej premiery bez wątpienia nie może zaliczyć do specjalnie udanych. Mowa tu o Robin Hoodzie: Początku. Nowa interpretacja klasycznej angielskiej legendy nie przypadła do gustu zarówno krytykom, jak i publiczności i zarobiła za oceanem pod koniec ubiegłego tygodnia rozczarowujące 9,1 miliona dolarów (14,2 miliona przez pięć dni).

Nowa wersja Robin Hooda nie odniosła spektakularnego sukcesu. - Ralph Demolka rozbija bank, a Creed nokautuje poprzedników - Box Office US - wiadomość - 2018-11-26
Nowa wersja Robin Hooda nie odniosła spektakularnego sukcesu.

Uwaga! Kwoty podane w trzeciej kolumnie poniższej tabeli dotyczą jedynie ostatnich trzech dni ubiegłego tygodnia, a nie całego długiego weekendu w USA.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

Nowość

Ralph Demolka w internecie

55,6 mln

84,4 mln

125,9 mln

2.

Nowość

Creed II

35,2 mln

55,8 mln

-

3.

2.

Grinch

30,2 mln

180,4 mln

215,7 mln

4.

1.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

29,6 mln

117,1 mln

439,7 mln

5.

3.

Bohemian Rhapsody

13,8 mln

152 mln

472,1 mln

6.

4.

Rodzina od zaraz

12,5 mln

35,7 mln

-

7.

Nowość

Robin Hood: Początek

9,1 mln

14,2 mln

22,9 mln

8.

5.

Wdowy

7,9 mln

25,5 mln

38,6 mln

9.

22.

Green Book

5,4 mln

7,8 mln

-

10.

7.

Narodziny gwiazdy

3 mln

191 mln

353,4 mln

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo
filmy i serialefilmy box office Ralph Demolka w internecie