Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2018, 11:55

autor: Adrian Werner

Mod odtwarza Grand Theft Auto Liberty City Stories w GTA San Andreas

Grupa fanów wypuściła wersję 1.0 projektu Liberty City Stories: PC Edition, czyli modyfikacji do Grand Theft Auto: San Andreas, która odtwarza miasto i misje ze spin-offa Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Mod do działania wymaga pełnej wersji Grand Theft Auto: San Andreas. - Mod odtwarza Grand Theft Auto Liberty City Stories w GTA San Andreas - wiadomość - 2018-11-26
Mod do działania wymaga pełnej wersji Grand Theft Auto: San Andreas.

Ambitny mod Liberty City Stories: PC Edition doczekał się wersji 1.0. Projekt odtwarza na silniku Grand Theft Auto: San Andreas zawartość gry Grand Theft Auto: Liberty City Stories, czyli spin-offa z 2005 roku, który nigdy nie doczekał się wydania pecetowego.

Droga do najnowszej wersji była długa i bardzo wyboista. Prace nad modem rozpoczęły się w zeszłej dekadzie, ale zostały wstrzymane w 2008 r. Wznowiono je dopiero niedawno i tym razem autorom, zgromadzonym w grupie The Royal Game Army Ranger Studio, udało się dociągnąć projekt do edycji 1.0.

Mod odtwarza Grand Theft Auto Liberty City Stories w GTA San Andreas - ilustracja #2

Autorzy równolegle udostępnili także ostatnią edycję beta, opatrzoną numerem 7.52. Posiada ona skromniejszą zawartość, ale jest bardziej stabilna. Wersja 1.0 odtwarza prawie całe Grand Theft Auto: Liberty City Stories, jednak nie wszystko jest w niej jeszcze w pełni dopracowane i następne miesiące twórcy spędzą na usuwaniu błędów. Jeśli więc będziecie mieli problemy z uruchomieniem moda to zostańcie na razie przy 7.52.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto: Liberty City Stories to spin-off, którego akcja toczy się kilka lat przed wydarzeniami z Grand Theft Auto III. Produkcja zadebiutowała w 2005 roku na PlayStation Portable, a rok później ukazała się konwersja na PlayStation 2. Kilka lat temu projekt doczekał się także konwersji na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

W Grand Theft Auto: Liberty City Stories rozgrywka toczy się na mapie wzorowanej na tej z „trójki”, ale korzysta z części ulepszeń z późniejszych odsłon, takich jak większa liczba lokacji wewnątrz budynków, czy możliwość jazdy na motocyklach. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Do 2008 roku sprzedaż wersji na PSP i PS2 przekroczyła osiem milionów egzemplarzy.

  1. Strona modyfikacji Liberty City Stories: PC Edition