Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 września 2020, 15:40

Raisemana - poznaj polską platformę crowdfundingową dla inwestorów

28 września o godzinie 11:00 czasu polskiego odbędzie się sieciowa konferencja zatytułowana „Blockchain na GPW. Jak zachęcić graczy do inwestowania w gry?”. Podczas niej zaprezentowana zostanie platforma crowdfundingowa Raisemana, za pośrednictwem której osoby wspierające różne projekty będą mogły na nich zarabiać.

Osoby zainteresowane crowdfundingiem zapewne słyszały o platformie Fig. Na pierwszy rzut oka działa ona podobnie jak Kickstarter – twórcy prezentują swoją pracę i ludzie, którym się ona spodoba, mogą ją wesprzeć finansowo i otrzymać w ramach podzięki różne cenne rzeczy. W większości przypadków zasada jest prosta – im większa kwota wpłaty, tym atrakcyjniejsze fanty wysyłają twórcy. Lecz Fig idzie jeszcze dalej.

Prócz tradycyjnych opcji wsparcia daje on bowiem również możliwość zastania inwestorem (choć rzecz jasna nie jest to tanie) i czerpania zysków z projektu, o ile odniesie on sukces. Wesprzeć interesujących twórców i jeszcze mieć szansę na tym zarobić? Brzmi kusząco? Dla wielu tak. Dzięki temu na Figu sfinansowane zostały takie produkcje jak Pillars of Eternity II: Deadfire oraz Psychonauts 2. Teraz sukces amerykańskiej platformy będą próbowali powtórzyć Polacy, a konkretnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, która stworzyła Raisemanę.

Raisemana - poznaj polską platformę crowdfundingową dla inwestorów - ilustracja #1

Jak nietrudno się domyślić po tym wstępie, Raisemana będzie platformą crowdfundingową opartą o blockchain. Dzięki niej zarówno mali, jak i duzi deweloperzy będą mogli zebrać pieniądze niezbędne do wyprodukowania danej gry. Osoby, które zdecydują się na wsparcie wybranego projektu odpowiednią kwotą, otrzymają specjalne tokeny zwane Maną (stąd nazwa Raisemana, co możemy tłumaczyć jako „zbierać Manę”), odzwierciedlające pewien procent udziałów w przychodach netto z produkcji przez określony czas. Dzięki temu inwestorzy będą mogli wpłacić pieniądze na przedsięwzięcie, w które wierzą, bez konieczności brania na siebie ryzyka działalności całej spółki.

Dlaczego, przynajmniej zdaniem jej twórców, platforma Raisemana ma nieograniczony potencjał? W jaki sposób z niej korzystać? I jak gracz może zostać inwestorem, a inwestor graczem? Odpowiedzi na te pytania pojawią się podczas prezentacji online noszącej nazwę „Blockchain na GPW. Jak zachęcić graczy do inwestowania w gry?” przygotowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy z INC SA. Rozpocznie się ona 28 września o godzinie 11:00 i potrwa około pół godziny. Możecie się na nią zarejestrować na tej stronie. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do twórców gier.

  1. Oficjalna strona Giełdy Papierów Wartościowych

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej