Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2020, 14:34

autor: Karol Laska

Gdzie są włosy J.K. Simmonsa? Aktor o kulisach powrotu do Spider-Mana

W jednym z zagranicznych wywiadów znany amerykański aktor J.K. Simmons opowiedział o swojej małej roli w filmie Spider-Man: Daleko od domu, w którym to ponownie wcielił się w J. Jonaha Jamesona.

Gdzie są włosy J.K. Simmonsa? Aktor o kulisach powrotu do Spider-Mana - ilustracja #1
Postać kojarzymy, łysinę nie za bardzo.

J. Jonah Jameson zapadł w pamięć fanom Spider-Mana już za sprawą komiksów oraz filmowej trylogii Sama Raimiego, w której to J.K. Simmons (człowiek mający na swoim aktorskim koncie Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Whiplash) popisał się antypatyczną, choć mocno charakterystyczną rolą. Niemałym zaskoczeniem był jego powrót do postaci kilkanaście lat później w jednej z najnowszych produkcji Marvel Cinematic Universe – Spider-Man: Daleko od domu. Co prawda pojawił się tam raczej gościnnie i to w scenie po napisach, ale widzowie byli wręcz zachwyceni jego niespodziewanym występem.

Simmons udzielił wywiadu serwisowi Collider, w którym opowiedział o przygotowaniach do tego wielkiego powrotu i kompromisach, na jakie musiał się zdecydować w starciu ze studiem:

Jedyna rzecz, której nie byliśmy stuprocentowo pewni, jeżeli chodzi o tę postać, to jak bardzo nawiąże ona do samych komiksów, a w jaki sposób do oryginalnej trylogii Sama Raimiego. Zastanawialiśmy się, jak bardzo chcemy ją rozwinąć i uwspółcześnić… sami wiecie. Byłem bardzo przywiązany do mojej wcześniejszej kreacji z wielu różnych powodów. Dlatego też pewnie stanęliśmy na tym, że [J. Jonah Jameson – dop. red.] nie ma włosów.

Szczerzę mówiąc, myślę, że ta decyzja była podyktowana podejściem twórców w stylu: „Nie mamy czasu na zrobienie peruki. Musimy nakręcić tę scenę jutro w biurze”. Tak więc J. Jonah Jameson albo stracił trochę włosów na przestrzeni ostatnich lat, albo przez cały czas nosił perukę. Tego nie wiem, wybierzcie sami.

Wiemy, że MCU zamierza powrócić z trzecią częścią przygód Człowieka-Pająka. Będzie to najprawdopodobniej ostatni solowy film z jego udziałem w tym superbohaterskim uniwersum. Podtytułem dzieła ma być, według internetowych plotek, Homesick, a Petera Parkera w akcji zobaczymy w kinach 5 listopada 2021 roku.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej