Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 11:10

autor: Adrian Werner

Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad

Twórcy Rise of the Triad zapowiedzieli platformówkę Rad Rodgers. Celem autorów jest odtworzenie stylu rozgrywki z takich produkcji shareware jak Commander Keen czy Jazz Jackrabbit oraz ubranie tych mechanizmów w nowoczesną oprawę graficzną. Obecnie gra walczy o 50 tys. dolarów na Kickstarterze.

Znane z wydanego trzy lata temu Rise of the Triad studio Interceptor Entertainment zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim platformówka Rad Rodgers, która odwołuje się klimatem i mechaniką do klasycznych pecetowych produkcji tego typu, dystrybuowanych w latach 80. i 90. w modelu shareware, takich jak Commander Keen, Jazz Jackrabbit, czy dwie pierwsze części Duke Nukem. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4, a premiera ma nastąpić w lutym przyszłego roku. Autorzy uruchomili kickstartera, który ma im pozwolić na zdobycie środków na dokończenie produkcji. Cel minimalny ustalono na poziomie 50 tysięcy dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już prawie 10 tysięcy, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 29 dni.

RAD RODGERS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Interceptor Entertainment
  • Gatunek: platformówka
  • Platforma: PC, PS4
  • Data premiery: luty 2017 r.

Produkcja opowie o przygodach dwunastoletniego zapalonego gracza imieniem Rad Rodgers. Pewnego dnia zostanie on wciągnięty przez portal do wnętrza telewizora, gdzie stanie się bohaterem własnej gry. W przygodach towarzyszyć mu będzie ożywiona stara konsola znana jako Dusty. Podczas kampanii będziemy musieli się przedrzeć przez siedem różnorodnych światów.

Rad Rodgers zaoferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę zbudowaną na technologii Unreal Engine 4, ale mechanizmy zabawy pozostaną dwuwymiarowe. Produkcja ma połączyć rozwiązania klasyków pokroju Commander Keen ze współczesnym wykonaniem i świeżymi pomysłami. Podczas zabawy będziemy przemierzali duże poziomy o częściowo otwartej strukturze, zbierali przedmioty, unikali pułapek oraz walczyli z wrogami.

Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad - ilustracja #1

Produkcja położy duży nacisk na walkę, podczas której będziemy posługiwali się różnorodnym arsenałem broni palnej. Ponadto co pewien czas natkniemy się na błąd w wirtualnym świecie, który uniemożliwi dalszą podróż. Wtedy przejmiemy kontrolę nad Dustym, potrafiącym przenikać do wymiaru znanego jako Pixelverse, i spróbujemy naprawić kod gry. Te sekcje mają mocno różnić się stylem i mechaniką od tych z udziałem chłopca.

Równolegle studio Not Even Entertainment pracuje nad mobilnym projektem Dusty's Surfatron. Będzie to endless runner, którego akcja osadzona zostanie w Pixelverse, a osiągnięte tam sukcesy będą skutkowały przydatnymi prezentami w Rad Rodgers.

  1. Rad Rodgers – strona Kickstartera
Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad - ilustracja #2
Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad - ilustracja #3
Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad - ilustracja #4
Rad Rodgers nową platformówką autorów Rise of the Triad - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Rad Rodgers

Rad Rodgers