Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 2 sierpnia 2020, 08:22

Quake i Quake 2 - Bethesda udostępni gry za darmo w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu odbędzie się wirtualny konwent QuakeCon at Home. Podczas niego będziemy mieli okazję do otrzymania za darmo pełnych wersji klasycznych FPS-ów Quake i Quake 2.

Quake i Quake 2 - Bethesda udostępni gry za darmo w przyszłym tygodniu - ilustracja #1
Jedną z gier, które będzie można zdobyć za darmo, ma być pierwsza część serii Quake.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wirtualna impreza QuakeCon at Home, która ma zastąpić fanom tegoroczną edycję konwentu, odwołaną z powodu koronawirusa. Okazuje się, że podczas tego wydarzenia będziemy mogli za darmo zdobyć pełne wersje gier Quake oraz Quake II.

Impreza odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia i streamy z niej obejrzymy w serwisie Twitch. Osoby, które będą śledziły transmisje, będąc zalogowane na konto Bethesda.net, otrzymają za darmo pierwszą część Quake. W trakcie wydarzenia prowadzona ma być również zbiórka na cele charytatywne i jeśli przekroczy ona 10 tysięcy dolarów, to dodatkowo udostępniona zostanie gratisowo pełna wersja Quake II. Ta kwota nie jest wysoka, więc praktycznie pewne jest, że uda się osiągnąć ten cel. Harmonogram prezentacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie firmy Bethesda.

Obie gry nie są młode, ale zwłaszcza pierwsza część nadal cieszy się dużym uznaniem. Warto będzie ją zdobyć nie tylko z powodu nostalgii, ale również dlatego, że wciąż wychodzą do niej interesujące mody. Z tych wydanych w ostatnich latach zwłaszcza godny uwagi jest projekt Arcane Dimensions, który oferuje wyśmienitą kampanię dla pojedynczego gracza, wzbogaconą wieloma nowymi mechanikami, w tym elementami gatunku metroidvania.

  1. Oficjalna strona serwisu Bethesda.net