Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2018, 09:15

autor: Ender

PUBG Invitational Katowice – pierwszy oficjalny turniej Playerunknown's Battlegrounds w Polsce

Pod koniec lutego w Katowicach zorganizowany zostanie oficjalny turniej gry Playerunknown's Battlegrounds. W rywalizacji o pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów zmierzy się szesnaście drużyn z całego świata. Wydarzenie towarzyszyć będzie imprezie Intel Extreme Masters Katowice 2018.

Niesamowicie popularny Playerunknown's Battlegrounds stopniowo zaczyna zdobywać przyczółek w e-sportowym świecie. Deweloperzy tytułu wspólnie ze spółką Electronic Sports League (ESL) zorganizowali już w ubiegłym roku dwa pokazowe turnieje gry, które odbyły się w niemieckiej Kolonii oraz w amerykańskim Oakland. Jak właśnie się dowiedzieliśmy, trzecia impreza tego typu, a zarazem pierwsza od czasu, gdy Playerunknown's Battlegrounds opuściło program wczesnego dostępu, odbędzie się w Katowicach, towarzysząc międzynarodowym zawodom e-sportowym Intel Extreme Masters Katowice 2018, które rozpoczynają się 2 marca. Turniej PUBG Invitational Katowice rozgrywać ma się w dniach 24-25 lutego. W zmaganiach weźmie udział szesnaście drużyn z całego świata. Pula przewidzianych nagród wyniesie 50 tysięcy dolarów.

Dziewięć spośród szesnastu uczestniczących w rywalizacji drużyn zostanie zaproszone przez organizatorów (po trzy z Europy, Ameryki Północnej oraz Azji). Pozostałe wyłonione będą w otwartych regionalnych seriach kwalifikacyjnych, które wystartują w dniach 20-21 stycznia na ESL Play. W testach rozstrzygających o tym, kto pojedzie do Katowic, weźmie udział 512 zespołów. Spośród nich wybranych zostanie po trzech finalistów z Europy i Ameryki Północnej oraz jeden z Ameryki Południowej.

Wejście na PUBG Invitational Katowice pozostanie bezpłatne. Podobnie jak na innych imprezach tego typu, fani będą mogli jednak kupić wejściówki, które pozwolą zająć im najlepsze miejsce na widowni. Bilety dostaniemy w najbliższym czasie na stronie ticketmaster.pl.

W ubiegłym roku zorganizowano już dwa oficjalne pokazowe turnieje Playerunknown's Battlegrounds. Czyżby przyszłością gry był również e-sport? - PUBG Invitational Katowice – pierwszy oficjalny turniej Playerunknown's Battlegrounds w Polsce - wiadomość - 2018-01-15
W ubiegłym roku zorganizowano już dwa oficjalne pokazowe turnieje Playerunknown's Battlegrounds. Czyżby przyszłością gry był również e-sport?
  1. Oficjalna strona Intel Extreme Masters Katowice 2018
  2. Oficjalna strona gry Playerunknown’s Battlegrounds
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku
  4. Playerunknown’s Battlegrounds – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds