Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2019, 09:35

autor: Adrian Werner

PUBG - autorzy szykują zmiany w mapie Erangel

Autorzy strzelanki battle royale Playerunknown's Battlegrounds pracują nad zmianami w mapach. Na pierwszy rzut pójdzie Erangel, które m.in. wzbogaci się o dodatkowe budynki.

Autorzy zamierzają odświeżyć wszystkie mapy w grze. - PUBG - autorzy szykują zmiany w mapie Erangel - wiadomość - 2019-03-09
Autorzy zamierzają odświeżyć wszystkie mapy w grze.
PUBG W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: PUBG Corporation
  2. Wydawca: Bluehole
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Studio PUBG Corporation ogłosiło, że pracuje nad odświeżeniem map w strzelance battle royale Playerunknown's Battlegrounds. Potwierdziły się zatem spekulacje fanów, którzy na serwerze testowym zauważyli pojawienie się dodatkowych budynków.

Lifting wpierw przejdzie Erangel, czyli pierwsza mapa, jaka została udostępniona w Playerunknown's Battlegrounds. Autorzy zamierzają dodać nowe struktury i przerobić pojawianie się przedmiotów. Podkreślają, że ten drugi element jest podstawową kwestią przy zapewnianiu dobrej rozgrywki, ale zapewniają, że sam układ poziomu również ma kluczowe znaczenie. Dlatego oba typy zmian testowane są równocześnie, tak aby ze sobą dobrze współpracowały. Deweloperzy rozważają kilka różnych wariantów tych modyfikacji i w najbliższych tygodniach mają podzielić się ze społecznością swoimi wnioskami.

Mapa z serwera testowego. Nowe budynki zaznaczono na czerwono.  - PUBG - autorzy szykują zmiany w mapie Erangel - wiadomość - 2019-03-09
Mapa z serwera testowego. Nowe budynki zaznaczono na czerwono.

Na razie fani nie powinni wyciągać daleko idących wniosków z informacji uzyskanych z serwera testowego, gdyż nie oddają one pełnej skali modyfikacji, a do tego wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie. Warto dodać, że obecnie autorzy koncentrują się na przerobieniu Erangel, ale w przyszłości również inne mapy zostaną podobnie zmodyfikowane.

Przypomnijmy, że Playerunknown's Battlegrounds zadebiutowało w Steam Early Access w marcu 2017 r. Kilka miesięcy później produkcja trafiła na Xboksa One, a w grudniu ubiegłego roku swoje wydanie wreszcie otrzymali posiadacze PlayStation 4.

Pierwsza wersja gry ukazała się tylko z mapą Erangel, a potem autorzy dodali Miramar, Sanhok oraz Vikendi. Wszystkie cztery poziomy dostępne są także w mobilnej odsłonie marki.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds
  3. PUBG - poradnik do gry