Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2016, 13:51

autor: Adrian Werner

Psychonauts 2 - opublikowano nowy filmik z prototypu gry

Studio Double Fine wypuściło nowy filmik pokazujący w akcji prototyp Psychonauts 2. Możemy na nim zobaczyć nową i znacznie ładniejszą wersję jednej z lokacji z pierwszej części, jak również obejrzeć repertuar ruchów głównego bohatera.

Niecały rok temu studio Double Fine skutecznie zebrało za pomocą crowdfundingu środki potrzebne na wyprodukowanie Psychonauts 2, czyli kontynuacji trójwymiarowej platformówki, która stanowiła debiutancki projekt zespołu. Do tej pory twórcy dosyć oszczędnie dzielili się materiałami video z gry, ale teraz uległo to wreszcie zmianie i na oficjalnym kanale YouTube opublikowano trwający dziewięć minut filmik, omawiający postępy w pracach oraz pokazujący lokację, na której autorzy testują silnik i styl wizualny.

To, co widać na filmiku stanowi odtworzenie obozu z pierwszej części gry na Unreal Engine 4.0. Co ciekawe, lokacja ta wcale nie pojawi się w Psychonauts 2. Zamiast tego autorzy opracowali jej nową wersję po to, aby zobaczyć, jak klasyczne projekty kojarzone z marką sprawdzają się na nowym silniku i upewnić się, że styl graficzny zachowa klimat pierwowzoru, pomimo znacznie wyższego poziomu detali i lepszych efektów wizualnych.

Zadanie to raczej udało się Double Fine zrealizować bez większych problemów. Jedenaście lat, jakie upłynęły od premiery Psychonauts, sprawiło, że to, co możemy zobaczyć na filmiku prezentuje znacznie wyższą jakość grafiki, ale jednocześnie zachowuje specyficzny styl, za który fani pokochali pierwowzór.

Psychonauts 2 - opublikowano nowy filmik z prototypu gry - ilustracja #1

Psychonauts 2 znajduje się obecnie na wczesnym etapie produkcji. Na grę będziemy musieli poczekać jeszcze szmat czasu, gdyż premiera zaplanowana została na 2018 rok. Produkcja ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Przypomnijmy, że podczas trwającej miesiąc zbiórki autorom udało się zgromadzić 3,8 mln dolarów. Akcję zorganizowano za pomocą serwisu Fig, który tym się różni od Kickstartera, że pozwala graczom zostać inwestorami. Taka opcja budziła pewne wątpliwości natury prawnej, ale tydzień temu administratorzy strony uzyskali zgodę od amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (ang. SEC).

  1. Psychonauts 2 – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Psychonauts 2

Psychonauts 2