Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2022, 18:54

Scalperzy tracą zainteresowanie PS5? Raport daje iskierkę nadziei

Wygląda na to, że PS5 powoli schodzi z celownika scalperów, którzy dotąd masowo wykupowali konsole, by odsprzedawać je po zawyżonej cenie.

Źrodło fot. Sony
i

Jak podaje firma Netacea, zajmująca się analizą botów w Internecie, PlayStation 5 nie jest już najważniejszym celem scalperów, którzy wykupowali (i nadal wykupują) konsolę Sony na masową skalę.

Niewiele, ale lepiej

W swoim kwartalnym raporcie Netacea podaje, że po raz pierwszy od wypuszczenia konsoli na rynek PS5 nie znalazło się w pierwszej trójce produktów najczęściej „okupowanych” przez scalperskie boty.

Nie należy jednak być zbyt entuzjastycznym w tej kwestii; PlayStation 5 w dalszym ciągu znajduje się wysoko na niechlubnej liście, a konkretnie na czwartym miejscu. To pokazuje, że scalperzy wciąż mają ów produkt na celowniku.

Najczęściej oblegane obecnie przez boty przedmioty to:

  • 1. Adidas Yeezy Slide Bone
  • 2. Nike Dunk Low Panda
  • 3. Panini Donruss Optic Football Trading Cards
  • 4. PlayStation 5
  • 5. Jordan 1 Retro Low OG UNC

Scalperzy utrudniają życie normalnym konsumentom praktycznie od samego momentu wypuszczenia PS5 na rynek. Chociaż Sony stara się zatrzymać proceder na różne sposoby, to, jak widać, wykupowanie konsol z pomocą botów w dalszym ciągu niestety ma się dobrze.

Według firmy Netacea, odsprzedaż zmalała zaledwie o 2% w porównaniu z ubiegłym kwartałem. Niemniej jednak jakikolwiek spadek w tym konkretnym przypadku powinien cieszyć.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej