Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2020, 18:52

autor: Froozyy

Przyszłość Fallout 76 - skalowanie poziomów i Bractwo Stali

Twórcy Fallouta 76 podzielili się z graczami planami dotyczącymi nowej zawartości w grze. Dowiedzieliśmy się, że do produkcji zostaną wprowadzone sezony oraz przepustki pozwalające na zdobywanie cennych nagród. W planach są także m.in. zmiany skalowania poziomów oraz zadania fabularne Bractwa Stali.

Przyszłość Fallout 76 - skalowanie poziomów i Bractwo Stali - ilustracja #1
Do Fallouta 76 zmierza sporo nowej zawartości.

14 kwietnia tego roku gracze Fallouta 76 doczekali się ogromnej aktualizacji zatytułowanej Wastelanders, która wprowadziła do gry m.in. NPC-ów oraz sporo zawartości, dzięki której dobrze mogą bawić się nawet samotni gracze. Darmowy dodatek zebrał całkiem niezłe opinie, a fani przyznali, że gra prezentuje się znacznie lepiej. Na początku maja podczas sesji pytań i odpowiedzi deweloperzy Bethesdy poinformowali, że tytuł będzie rozwijany jeszcze przynajmniej przez najbliższy rok. Dzisiaj natomiast poznaliśmy pierwsze szczegóły nadchodzących aktualizacji oraz dalsze plany dotyczące nowej zawartości.

Największą zmianą będzie wprowadzenie do gry sezonów, co pozwoli m.in. na przerobienie obecnego systemu wyzwań. Pierwszy z nich pojawi się latem (wraz z aktualizacją 20), aczkolwiek dokładnej daty jeszcze nie podano. Kolejne zaplanowano na jesień oraz zimę. Nadejście każdego sezonu będzie oznaczało wprowadzenie nowości w rozgrywce. Tak więc gracze Fallouta 76 w najbliższym czasie doczekają się m.in. legendarnych profitów (z ang. „perks) czy też tematycznych wydarzeń. W dalszych planach są zmiany w skalowaniu poziomów, a także nowe zadania fabularne powiązane z Bractwem Stali. Dokładną listę planowanych zmian znajdziecie na grafice poniżej.

Sezony i zmiany systemu wyzwań w Fallout 76

Jak wspomnieliśmy wcześniej – wprowadzenie sezonów do Fallouta 76 będzie jedną z najważniejszych zmian. Ich obecność oznacza przede wszystkim, że obecny system wyzwań, który według deweloperów nie sprawdzał się najlepiej, zostanie znacznie przerobiony. Nowy element będzie stworzony w stylu znanych z innych gier przepustek sezonowych (aczkolwiek nie będzie płatny). W trakcie konkretnych sezonów gracze będą mogli wykonywać różnorakie zadania oraz wyzwania i dzięki temu zdobywać punkty doświadczenia potrzebne do wbijania kolejnych rang „przepustki”.

Każda ranga będzie oznaczać nową nagrodę, wśród których kryją się m.in. przedmioty kosmetyczne oraz użytkowe, a także kapsle oraz Atomy. Zdobycie setnej rangi będzie wiązało się z otrzymaniem specjalnej paczki z bogatą zawartością. Każdą rangę będzie można także odblokować za Atomy, ale opcja ta dostępna będzie dopiero po dwóch tygodniach od wprowadzenia sezonu.

Na koniec warto przypomnieć, że dzisiaj wieczorem ruszył darmowy weekend z Fallout 76, dzięki czemu gracze mogą przekonać się, czy najnowsze zmiany faktycznie upsrawniły rozgrywkę i być może nawet zdecydować się na zakup gry.