Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2020, 14:52

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Przyjaciele powrócą w specjalnym odcinku dla HBO Max

Powrót Przyjaciół jest już pewny. Obsada serialu potwierdziła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w serwisie HBO Max niebawem pojawi się nowy, specjalny odcinek kultowego sitcomu.

„I'll be there for you...” - Przyjaciele powrócą w specjalnym odcinku dla HBO Max - wiadomość - 2020-02-22
„I'll be there for you...”

Pogłoski o powrocie kultowego serialu Przyjaciele potwierdziły się. Specjalny całogodzinny odcinek dla serwisu HBO Max wyprodukuje i wyreżyseruje Ben Winston (The Late Late Show with James Corden). W głównych rolach ponownie zobaczymy Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisę Kudrow, Matta LeBlanca, Matthew Perry'ego oraz Davida Schwimmera. Odcinek ma mieć charakter wspominkowy i nie posiadać scenariusza. Jak donosi magazyn The Hollywood Reporter, każde z tytułowych przyjaciół dostanie za występ w godzinnym epizodzie od 2,5 do 3 milionów dolarów.

Premierę specjalnego odcinka zaplanowano na maj tego roku. Wtedy też serial Przyjaciele pojawi się na platformie HBO Max (właściciele serwisu zapłacili 425 mln dolarów za pięcioletnią ekskluzywność dla nowo powstałej platformy streamingowej). Nie wiadomo, kiedy (i czy) odcinek będzie można legalnie obejrzeć w Polsce. HBO Max w Europie ma pojawić się najwcześniej w 2021 roku.

Stworzony przez Davida Crane'a i Martę Kauffman sitcom Przyjaciele ukazywał się w latach 1994-2004 na antenie amerykańskiej stacji NBC. Przez ten czas stworzono 10 sezonów, na które składało się 236 odcinków. W Polsce można go było oglądać m.in. na stacjach Canal+, TVN, TVN 7 i Comedy Central Polska. Obecnie serial dostępny jest na platformie Netflix.