Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2020, 21:48

autor: Karol Laska

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery

Usługa xCloud wraz z Xbox Game Pass Ultimate już niedługo rusza na podbój rynku światowego (w tym też i Polski). Podano najważniejsze tytuły, które będzie można uruchomić na naszych urządzeniach mobilnych, pecetach oraz konsolach Xbox.

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #1
Nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery xClouda.

Parę tygodni temu pisaliśmy, że w cenę Xbox Game Pass Ultimate wejdzie nie tylko Xbox Game Pass, ale i Project xCloud – usługa, która umożliwi nam grę na pecetach, konsolach Xbox, telefonach komórkowych oraz tabletach z systemem Android w chmurze. Informację tę potwierdził dziś Kareem Choudhry, wiceprezes Project xCloud w Microsoft.

Pracownik ogłosił także, że usługa wejdzie w życie 15 września 2020 roku na 22 różnych rynkach krajowych. Wśród nich znaleźć można Polskę i inne państwa europejskie, Amerykę Północną oraz Koreę Południową. Konsumenci będą mieli do dyspozycji ponad 100 tytułów, takich jak Destiny 2, Yakuza Kiwami 2 czy Grounded. Nie znamy jeszcze pełnej listy gier, ale aktualnie testowane produkcje możecie zobaczyć na poniższym spisie:

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #2
A wszystko to na ekranach naszych telefonów.

To nie wszystko. Jeden z członków zespołu Designed for Xbox, Scott Weber, opowiedział o urządzeniach mających ułatwić (i uprzyjemnić) rozgrywkę na urządzeniach mobilnych. Większość z nich to po prostu wszelkiego rodzaju kontrolery. Na przykład Razer Kishi charakteryzuje się funkcjonalnością i prostotą – znajdziemy go w sklepach w cenie 99,99 dolarów (około 400 złotych).

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #3
Razer Kishi.

Parę rozwiązań przedstawił również inny partner Designed for Xbox, czyli firma PowerA. Kontroler MOGA XP5-X pojawi się na rynku 15 września i kosztować będzie 69,99 dolarów (około 280 złotych), kontroler MOGA XP7-X kupimy zimą tego roku za 99,99 dolarów (około 400 złotych), a cena klipsu MOGA Mobile Gaming Clip 2 wyniesie 14,99 dolarów (około 60 złotych). Ten również pojawi się dopiero zimą 2020.

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #4
MOGA XP5-X.
Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #5
MOGA XP7-X.
Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #6
MOGA Mobile Gaming Clip 2.

Swoje kontrolery Bluetooth oraz klipsy zaprezentowało także 8BitDo. Są to SN30 (dostępny w przedsprzedaży za 44,99 dolarów, co daje około 180 złotych) oraz 8BitDo Mobile Gaming Clips (od 21 września na rynku, aktualnie działa przedsprzedaż z ceną 14,99 dolarów za sztukę, czyli około 60 złotych).

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #7
SN30.
Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #8
8BitDo Mobile Gaming Clips.

 

Trzy grosze wtrąciło również SteelSeries, lecz ono zaprojektowało specjalne słuchawki. SteelSeries Arctis 1 pozwoli na płynne przechodzenie pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi a mobilnymi bez utraty jakości dźwięku. Można je zakupić w wybranych sklepach za 99,99 dolarów (około 400 złotych). Weber wspomniał także o firmie Nacon, która pracuje właśnie nad autorskimi akcesoriami tworzonymi z myślą o telefonach komórkowych oraz tabletach.

Project xCloud - data premiery, lista gier i kontrolery - ilustracja #9
SteelSeries Arctis 1.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej