Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2013, 08:49

autor: Góral

Project Awakened - zrezygnowano ze zbiórki pieniędzy

Twórcy gry Project Awakened, studio Phosphor Games, poinformowali, że rezygnują ze zbierania pieniędzy na swojej własnej stronie internetowej, gdyż znaleźli alternatywne sposoby finansowania projektu. Wpłacona do tej pory kwota zostanie zwrócona uczestnikom akcji.

O Project Awakened pisaliśmy w marcu, kiedy to twórcom nie udało się zebrać wymaganej kwoty 500 tys. dolarów na Kickstarterze (zabrakło ponad 160 tys. dolarów). Deweloperzy wystartowali wtedy z własną zbiórką pieniędzy, jednak kilka dni temu poinformowali, że i ją kończą przedwcześnie, a cała wpłacona do tej pory suma zostanie zwrócona uczestnikom akcji.

Project Awakened zostanie sfinansowane w inny sposób. - Project Awakened - zrezygnowano ze zbiórki pieniędzy - wiadomość - 2013-05-06
Project Awakened zostanie sfinansowane w inny sposób.

Twórcy ze studia Phosphor Games wyjaśnili, że pozyskali alternatywne źródła finansowania. Przy okazji zaproszono wszystkie zainteresowane projektem osoby do śledzenia oficjalnego profilu gry na Facebooku, gdzie pojawiać się mają aktualności na jej temat. Niestety nie wyjaśniono czy znaleziono jakiegoś sponsora, wydawcę, czy prywatnego inwestora.

Project Awakened ma być sandboksową grą akcji, której najważniejszą cechą byłaby dowolność w kształtowaniu swojego bohatera. Projekt nie będzie mieć żadnych odgórnych klas postaci – to gracz ma je tworzyć własnoręcznie, robiąc ze swojego podopiecznego superbohatera władającego różnymi mocami, albo gościa, który nigdy nie rozstaje się ze swoim karabinem. Dodatkowo ma to być jedna z pierwszych produkcji napędzanych przez technologię Unreal Engine 4.

Phosphor Games to niezbyt zasłużone studio, które może się pochwalić takimi grami jak The Dark Meadow i Horn na urządzenia mobilne (iOS, Android). Dodatkowo w portfolio dewelopera znajduje się jedna z pięciu konkurencji w produkcji dedykowanej sensorowi Kinect – Kinect Adventures.