Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2021, 12:43

Project 007 - nowy Bond bedzie grą TPP. Oferty pracy zdradzają informacje

W końcu dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat Project 007. Wszystko dzięki ofertom pracy opublikowanym przez IO Interactive.

W SKRÓCIE:
  • Oferty pracy studia IO Interactive okazały się źródłem informacji na temat Project 007.
  • Akcję w grze obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby.
  • Studio użyje w grze nowego AI, a walczyć będziemy zarówno na dystans, jak i wręcz.

Od ogłoszenia prac nad Project 007 minęło już trochę czasu. W styczniu tego roku otrzymaliśmy parę ogólnikowych informacji na temat gry, lecz w gruncie rzeczy nadal jest ona enigmatycznym projektem. Teraz część tajemnic dotyczących produkcji została zdradzona. Wiemy o nich dzięki ofertom pracy opublikowanym przez IO Interactive.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że studio nie zamierza opuszczać bezpiecznego dla siebie terytorium i Project 007, podobnie jak Hitman, będzie grą TPP. Informację tę znaleźć możemy w opisie stanowiska programisty AI. To jednak nie jedyny ciekawy szczegół, jaki się w nim znalazł. Wiemy również, że deweloperzy pracują nad całkowicie nową sztuczną inteligencją, która wykorzystana zostanie w grze o Jamesie Bondzie. Możliwe więc, że czeka nas spotkanie z bystrzejszymi przeciwnikami.

Dzięki innej ofercie wiemy z kolei, że Project 007 pozwoli nam na walkę zarówno przy użyciu broni palnej, jak i wręcz. Animacje starć zostaną natomiast zarejestrowane przy użyciu całkowicie nowej dla studia metody, o której niestety nie zdradzono nic więcej. Wiemy jednak, że w trakcie prac wykorzystana zostanie technologia motion capture.

Ponadto możemy wnioskować, że nowa gra IO Interactive będzie skupiona na fabule w większym stopniu niż ostatnie odsłony serii Hitman. W jednej z ofert wspomniane są bowiem przerywniki filmowe, które wymagać będą wysokiej jakości animacji twarzy bohaterów. Mają one realistycznie przekazywać emocje oraz motywacje postaci widocznych na ekranie. Duży nacisk kładziony jest również na samą efektowność scen. W ofercie wspomniano też, że Project 007 ma wyznaczyć w tej kwestii nowy standard dla produkcji studia.

Choć bazujemy na szczątkowych informacjach, możemy wyciągnąć już pewne wnioski dotyczące produkcji. Bez wątpienia jest to dla IO Interactive bardzo ważny projekt, który stworzony zostanie z wykorzystaniem nowych dla studia technologii. Cechować się również będzie większym rozmachem niż poprzednie gry duńskich deweloperów. Na więcej konkretów musimy jednak jeszcze poczekać.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej