Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2010, 11:40

autor: Sarge

Prezentacja map i trybu multiplayer w Call of Duty: Black Ops

Nie da się ukryć, że wiele osób czeka na Call of Duty: Black Ops głównie ze względu na tryb wieloosobowy i to właśnie w sieci spędzi przed tą pozycją większość czasu, w niektórych przypadkach zagrywając się nawet aż do czasu wydania następnej części. Tacy gracze ze szczególną uwagą powinni przyjrzeć się zestawieniu map, jakie znajdziemy w pełnej wersji.

Nie da się ukryć, że wiele osób czeka na Call of Duty: Black Ops głównie ze względu na tryb wieloosobowy i to właśnie w sieci spędzi przed tą pozycją większość czasu, w niektórych przypadkach zagrywając się nawet aż do czasu wydania następnej części. Tacy gracze ze szczególną uwagą powinni przyjrzeć się zestawieniu map, jakie znajdziemy w pełnej wersji.

Listę czternastu aren opublikował fanowski serwis cod7blackops.com, więc nie można jej uznać za oficjalną. Całość prezentuje się jednak całkiem wiarygodnie, bo zaprezentowano również zrzuty ekranowe z każdej mapki, które możecie zobaczyć klikając na powyższym adresie.

Prezentacja map i trybu multiplayer w Call of Duty: Black Ops - ilustracja #1

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym „okazom” i opiszmy je pokrótce osobno w punktach. Obok nazwy danej areny podaliśmy jej sugerowaną wielkość dla ogólnego rozjaśnienia, jak dużych pól bitwy możemy się spodziewać.

 • Array (rozmiar: duża) – pokryty śniegiem teren, odpowiedni do walki na większy dystans;
 • Crack (rozmiar: duża) – przygotowane dla trybu Search & Destroy ulice Wietnamu;
 • Crisis (rozmiar: średnia) – kubańska baza, gdzie będziemy walczyć zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartej przestrzeni;
 • Firing range (rozmiar: mała) – niewielki obiekt wojskowy dla trybu Domination;
 • Grid (rozmiar: średnia) – rosyjska podstacja elektryczna;
 • Hanoi (rozmiar: średnia) – obóz więzienny do walki w trybie Headquarters;
 • Havana (rozmiar: średnia) – kubańskie miasto, w którym będziemy biegać głównie po ciasnych uliczkach;
 • Jungle (rozmiar: duża) – jak sama nazwa wskazuje, pełna zdradliwych miejsc dżungla;
 • Launch (rozmiar: średnia) – platforma startowa dla rakiet i promów kosmicznych;
 • Nuketown (rozmiar: mała) – miejsce testów broni jądrowej, idealne na starcia mniejszych zespołów;
 • Radiation (rozmiar: średnia) – dobrze zbalansowana arena odpowiednia dla każdego trybu rozgrywki;
 • Summit (rozmiar: średnia) – placówka naukowa ulokowana w pokrytych śniegiem górach;
 • Villa (rozmiar: średnia) – urbanistyczne środowisko idealne do walki na większy dystans;
 • WMD (rozmiar: średnia) – stara baza radziecka dla trybu Capture the Flag.

Jak można było oczekiwać, przeważają średniego rozmiaru mapy, które zazwyczaj sprawdzają się najlepiej w sieciowych potyczkach. Choć z tak krótkich opisów ciężko jest wyczytać jakieś szczegóły na ich temat, to z pewnością przybliża nam się ich ogólny obraz i wiemy już mniej więcej, czego się spodziewać w końcowym produkcie.

Prezentacja map i trybu multiplayer w Call of Duty: Black Ops - ilustracja #2

Równocześnie ukazał się też materiał filmowy poświęcony właśnie trybowi wieloosobowemu w Call of Duty: Black Ops. Twórcy w wideo opublikowanym przez redakcję Inside Xbox mówią między innymi o nowych umiejętnościach, perkach oraz ich wpływie na wygląd postaci. Całość trwa prawie pięć minut i jest dostępna między innymi pod tym adresem.

Call of Duty: Black Ops pojawi się 9 listopada równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Gra ukaże się u nas tego samego dnia za sprawą dystrybutora Licomp Empik Multimedia i można ją już od dłuższego czasu zamówić w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa wersja jest dostępna w cenie 119 złotych, podczas gdy konsolowe edycje można zakupić za 209.90 złotych. Najwięksi fani mogą też złożyć zamówienie na bardziej dopakowane zestawy – Hardened Edition za 329.90 złotych oraz Prestige Edition za 569.90 złotych.