Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Materiały promocyjne 26 marca 2024, 13:50

Premiera South Park: Snow Day, czyli kooperacyjnej gry akcji

Dzisiaj na rynku debiutuje South Park: Snow Day! Tym razem nie dostajemy produkcji z gatunku RPG, a rasową trójwymiarową grę akcji.

Źródło fot. THQ Nordic
i

Dziś premiera South Park: Snow Day! – kooperacyjnej gry akcji osadzonej w popularnym uniwersum serialu South Park. Za produkcję odpowiada studio Question LLC, a wydawcą jest THQ Nordic.

 1. Gra ukazała się na PC oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.
 2. Za podstawowe wydanie na Steamie, w PlayStation Store oraz Microsoft Store należy zapłacić 129,99 zł. W Nintendo eShop kosztuje ono ok. 125 zł.
 3. Na PC oraz konsolach Sony i Microsoftu dostępna jest również cyfrowa edycja Deluxe, zawierająca zestaw przedmiotów kosmetycznych oraz przepustkę sezonową. Wyceniono ją na 229,99 zł.
 4. Tytuł oferuje lokalizację kinową – jest dostępny w wersji z polskimi napisami.

Na ratunek świata w trójwymiarze

South Park: Snow Day! pozwala wcielić się w „Nowego” i spotkać Cartmana, Stana, Kyle’a, Kenny’ego oraz resztę znanych postaci. Z powodu śnieżycy całe ich miasteczko zostało zasypane ogromną warstwą śniegu, przez co szkolne zajęcia zostały odwołane. Jednak chłopcy nie będą mogli nacieszyć się dniem wolnym, ponieważ staną do walki z wrogimi frakcjami i spróbują ponownie uratować świat.

Po dwóch ciepło przyjętych grach 2D RPG, marka South Park zabiera nas w trzeci wymiar. Snow Day! stawia na pełną akcji rozgrywkę, przypominającą roguelike’a – przebijamy się tu przez zaśnieżone ulice i toczymy dynamiczne bitwy na śnieżki.

Pokonywanie kolejnych fal wrogów i bossów daje nam dostęp do coraz lepszego wyposażenia i umiejętności. Każda rozgrywka różni się od poprzedniej, ale część zdolności zostaje zachowana, co daje poczucie progresji. W produkcji można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i z maksymalnie trzema przyjaciółmi jednocześnie.

Niezmienny pozostaje za to charakterystyczny humor, za który fani pokochali uniwersum South Parka. Nie brakuje tu oczywiście przeklinających dzieci czy wyzywającego nas Cartmana, a twórcy pochwalili się nawet, że na potrzeby gry nagrano… ponad 50 odgłosów puszczania bąków.

Na koniec warto przytoczyć wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

South Park: Snow Day! – minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: AMD Ryzen 3 1300X / Intel Core i5-3570K
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Geforce GTX 1050 Ti / Radeon RX 470
 5. Wersja DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 45 GB

South Park: Snow Day! – zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i5-8600K
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Geforce GTX 1070 / Radeon RX 5700
 5. Wersja DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 45 GB

Materiał powstał we współpracy THQ Nordic.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej