Fani niszowych symulatorów mają powody do zadowolenia. Firma Techland wprowadziła dzisiaj na rynek 22 nowe gry tego typu w ramach serii wydawniczej „Niesamowite Maszyny”.

Firma Techland wprowadziła dzisiaj na półki rodzimych sklepów nową serią wydawniczą zatytułowaną „Niesamowite Maszyny”. Należące do niej produkcje dostępne są w polskich wersjach językowych w cenach od 39,90 w kolekcji Klasyki, do 69,90 zł za gry z grupy Premium.
W sumie do sprzedaży trafiły 22 tytuły, wśród których znalazły się pozycje takich potentatów gatunku jak Astragon, Aerosoft czy UIG. Pełna lista prezentuje się następująco:
Jak widać, prawie każdy miłośnik tego typu produkcji znajdzie tu coś dla siebie. Firma Techland uruchomiła dla fanów specjalny profil na serwisie Facebook, gdzie można znaleźć świeże informacje, konkursy ora promocje.
Warto na koniec dodać, że według danych Techlandu, na świecie grami symulacyjnymi bawi się już 38 mln osób. Również w naszym kraju tempo rozwoju tego segmentu jest imponujące. Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku produkcje tego typu zakupiło 100 tysięcy Polaków.
1

Autor: Adrian Werner
Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.