Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Star Drifters Press Release 5 marca 2019, 14:31

Premiera pierwszej kampanii fabularnej w Driftland: The Magic Revival

Pora dodać więcej głębi do historii niezwykłego świata Drifland: The Magic Revival. Pierwsza kampania fabularna to kolejny duży krok dla debiutanckiego tytułu studia Star Drifters, którego ambicją jest pokazanie, że gra we Wczesnym Dostępie na Steamie może spełniać oczekiwania fanów.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Pora dodać więcej głębi do historii niezwykłego świata Drifland: The Magic Revival. Pierwsza kampania fabularna to kolejny duży krok dla debiutanckiego tytułu studia Star Drifters, którego ambicją jest pokazanie, że gra we Wczesnym Dostępie na Steamie może spełniać oczekiwania fanów.

Gdy planeta jest zniszczona, jedynie nadzieja pozwala przetrwać. I to właśnie ona ma być wlana do ludzkich serc przez młodego maga o imieniu Emeryk, który za namową swojego praworządnego brata Uriasa chce doprowadzić do sojuszu z Mrocznymi Elfami, kierowanymi przez kapłankę Shalh'yrę.

Gracz towarzyszy Emerykowi, niesfornemu chłopcu o niezwykłych zdolnościach magicznych, w jego misji zjednoczenia ludzkich królestw i odbudowania planety.

Kampania ludzi to pierwszy z czterech scenariuszy w Driftland: The Magic Revival, który od dziś jest dostępny dla wszystkich posiadaczy gry we Wczesnym Dostępie na platformie Steam. W ostatecznej wersji gry będą dostępne 4 kampanie, po jednej na rasę.

Kolejną dużą aktualizacją, która będzie dostępna przed premierą, jest tryb multiplayer. Więcej informacji na ten temat już wkrótce!

Więcej o grze Driftland: The Magic Revival:

Driftland jest unikalnym połączeniem gatunków RTS, strategii 4X i god sim w fantastycznym świecie pełnym wysp unoszących się w przestworzach. Gracz wciela się w rolę potężnego maga zdolnego do przesuwania i przekształcania części planety. Zarówno mechanika gry, jak i historia opierają się na innowacyjnej koncepcji dynamicznej topografii i wydawania poleceń postaciom obdarzonym własną wolą.

Historia w Driftland: The Magic Revival:

Długa wojna pomiędzy najpotężniejszymi ze starożytnych magów doprowadziła do ogromnego kataklizmu, który roztrzaskał całą planetę na kawałki. W obliczu destrukcji całej cywilizacji, zwaśnione ludy zdecydowały się na rozejm i próbę naprawy wyrządzonych szkód. Było jednak za późno… Wykorzystując pozostałe na świecie źródła magii, czarodzieje rzucili potężny czar, dzięki któremu ich rozbity świat, Driftland, utrzymał się we względnej równowadze. Minęło wiele ciemnych wieków i gdy wydawało się, że wszystko jest już stracone, pojawiła się iskra nadziei: na planecie powstały ponownie źródła magii, budząc ukryte talenty potężnych czarodziejów.

Stałeś się największym z nich - Władcą Magii posiadającym wielką moc i słuszny cel. Jaki los przyniosą planecie Twe rządy - wyniszczający konflikt czy odrodzenie?

Wolna wola Twoich poddanych, oswajanie dzikich zwierząt (oraz latające maszyny Krasnoludów), bogata historia (z czterema nowymi językami stworzonymi na potrzeby produkcji) są tylko czubkiem góry lodowej - gra pozwala Ci na przemieszczanie unoszących się w przestrzeni wysp, które stworzył kataklizm, przekształcenie ich środowiska lub nawet ich niszczenie. Kształtując na nowo świat wokół Ciebie, zyskasz strategiczną przewagę nad wrogami i zapewnisz sobie opiewane w pieśniach zwycięstwo!

Cechy gry

 1. Zbuduj miasto, którym chciałbyś rządzić - budowa królestwa i poszerzanie jego możliwości ekonomicznych, militarnych, magicznych.
 2. Dynamiczna topografia - przesuwaj i formuj dryfujące wyspy na zniszczonej planecie.
 3. Poznaj bogaty, rozbudowany świat - 4 różne rasy z unikalnymi umiejętnościami, każda z własnym językiem. 4 różne punkty widzenia na historię przedstawioną w Driftland. Jeden gracz, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie zgromadzić... no, wiecie, jak to dalej idzie.
 4. Wiele dróg progresji - upgrade'y ekonomii, militariów i magii kupuje się za punkty rozwoju.
 5. Ekonomia to klucz - bazuje na surowcach, surowcach i magii.
 6. Nie zapomnij o dyplomacji - system reputacji, sojuszy i wojen... i wszystkiego pomiędzy.
 7. Stawiaj czoła różnym warunkom wygranej - eksterminacja, dominacja, ekspansja.
 8. Wydawaj podwładnym polecenia - ustawianie celów zamiast mikrozarządzania jednostkami.
 9. Rozwijaj jednostki - każda ma swoje imię, zdobywa doświadczenie, poziomy i umiejętności.
 10. Latające jednostki - rozwijanie armii przez oswajanie latających bestii, takich jak smoki.
 11. Tryby gry - pojedyncza gra, 4 przeplatające się kampanie*, multiplayer**.

Gra na Unreal Engine 4

* Pierwsza kampania: pierwszy kwartał 2019; kolejne trzy kampanie: drugi kwartał 2019

** Multiplayer: pierwszy kwartał 2019