Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 12:43

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Premiera God of War: Wstąpienie wiosną przyszłego roku

Na oficjalnej stronie konsoli PlayStation pojawiła się informacja, że przeszłość Kratosa poznamy wiosną 2013 roku. Jednocześnie na 30 kwietnia Sony zapowiedziało konferencję poświęconą grze.

Zaledwie wczoraj zamieściliśmy pierwszą zapowiedź gry God of War: Wstąpienie, tytułu przeznaczonego wyłącznie na PlayStation 3, a już dzisiaj na oficjalnej stronie konsoli firmy Sony pojawiła się informacja, że ukaże się ona na wiosnę przyszłego roku.

Premiera God of War: Wstąpienie na wiosnę przyszłego roku - ilustracja #1

Warto dodać, że już jakiś czas temu informowaliśmy, iż sklep internetowy BT Games umieścił w swojej ofercie nadchodzącą odsłonę serii God of War z datą premiery przewidzianą na luty 2013 roku.

Jednocześnie z profilu gry na stronie PlayStation można dowiedzieć się, że wbrew wcześniejszym pogłoskom, gra nie będzie posiadać trybu rozgrywki wieloosobowej. Nie jest także planowane wsparcie technologii wyświetlania w stereoskopowym trybie 3D.

Najnowsza produkcja SCE Santa Monica Studio będzie prequelem w stosunku do poprzednich części cyklu. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, Kratos będzie w niej poszukiwał „wolności i odkupienia”. Stanie też przed nim zadanie pomszczenia swojej rodziny.

Więcej informacji o God of War: Wstąpienie poznamy prawdopodobnie 30 kwietnia. Na ten dzień firma Sony zapowiedziała konferencję poświęconą najnowszej odsłonie przygód Spartiaty, podczas której na pytania fanów będzie odpowiadał Todd Papy, odpowiedzialny za całokształ prac nad nowym tytułem. Będzie ona transmitowana na żywo od godziny 15 naszego czasu na oficjalnym blogu PlayStation oraz na stronie gry na Facebooku.