Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lutego 2020, 18:50

autor: AlexB

Premiera drugiego sezonu Altered Carbon na platformie Netflix

Na platformie Netflix zadebiutował drugi sezon serialu Altered Carbon na podstawie powieściowego cyklu autorstwa Richarda Morgana. Tym razem w rolę Takeshiego Kovacsa wcielił się Anthony Mackie.

W SKRÓCIE
  1. Drugi sezon Altered Carbon zadebiutował już na platformie Netflix.
  2. Jak na razie zbiera on pozytywne opinie w mediach branżowych.

W 2018 roku na Netfliksie zadebiutował pierwszy sezon serialu science fiction Altered Carbon. Choć wzbudził on w wielu widzach dość mieszane uczucia, między innymi ze względu na zbytnie odstępstwa od książkowego oryginału autorstwa Richarda Morgana, to jednocześnie zyskał pewne grono fanów. Niemal równo dwa lata musieli oni czekać na kontynuację, lecz oto w końcu jest. Na popularnej platformie streamingowej można już obejrzeć osiem nowych odcinków produkcji. Warto zaznaczyć, że są one dostępne zarówno w wersji z polskimi napisami, jak i z lektorem.

W drugim sezonie Altered Carbon w główną rolę wcielił się Anthony Mackie. - Premiera drugiego sezonu Altered Carbon na platformie Netflix - wiadomość - 2020-02-27
W drugim sezonie Altered Carbon w główną rolę wcielił się Anthony Mackie.

Akcja drugiego sezonu Altered Carbon rozpoczyna się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach znanych z pierwszego. Takeshi Kovacs, były żołnierz elitarnej międzygwiezdnej jednostki, przyjmuje nową powłokę i powraca na swoją rodzinną planetę, Świat Harlana. Jego cel jest prosty – odnaleźć Quellcrist Falconer, jego niegdysiejszą ukochaną i przywódczynię buntu przeciwko UN. Sprawę utrudni jednak skomplikowana przeszłość bohatera. Na szczęście napotka on na swojej drodze zarówno nowych, jak i starych sojuszników. Do tej ostatniej grupy zalicza się chociażby sztuczna inteligencja Poe.

Jako że Kovacs w drugim sezonie ma nową powłokę, doszło do małego obsadowego przetasowania jeśli chodzi o aktora odgrywającego głównego bohatera. Joela Kinnamana zastąpił znany między innymi z roli Falcona w filmach z kinowego uniwersum Marvela Anthony Mackie. Prócz niego w nowych odcinkach Altered Carbon możemy zobaczyć między innymi Simone Missick, Jamesa Saito, Lelę Loren, Dinę Shihabi, Torbena Liebrechta, Chrisa Connera oraz Renée Elise.

W drugim sezonie Altered Carbon ponownie zobaczymy między innymi sztuczną inteligencję Poe. - Premiera drugiego sezonu Altered Carbon na platformie Netflix - wiadomość - 2020-02-27
W drugim sezonie Altered Carbon ponownie zobaczymy między innymi sztuczną inteligencję Poe.

W przypadku drugiego sezonu Altered Carbon zmieniła się także showrunnerka. Obecnie jest nią Alison Schapker, która ma na swoim koncie takie produkcje, jak Zagubieni, Fringe: Na granicy światów czy Agentka o stu twarzach. Wygląda na to, że wyszło to serialowi Netfliksa na dobre, gdyż jak na razie jego nowa odsłona zbiera lepsze opinie w mediach branżowych niż poprzednia. Według serwisu Rotten Tomatoes, 83% z dwunastu jego recenzji jest pozytywnych, a średnia ocena wynosi 7,57/10. Krytycy chwalą przede wszystkim fakt, że w drugim sezonie twórcom udało się bardziej zniuansować bohaterów, czyniąc ich tym samym ciekawszymi. Chwaleni są także aktorzy, w tym Anthony Mackie, który podołał wyzwaniu, oraz reżyserzy.

Pojawiły się jednak pewne głosy niezadowolenia. Jeden z zawiedzionych recenzentów zaznaczył na przykład, że jeśli ktoś oczekiwał powrotu do klimatu czarnego kryminału znanego z poprzedniej odsłony Altered Carbon, może się nowymi odcinkami nieco rozczarować.

Wybrane recenzje drugiego sezonu Altered Carbon

  1. IGN Movies – 9/10
  2. TV Fanatic – 4,5/5
  3. The Lamplight Review – 4/5
  4. AV Club – B+
  5. Digital Spy – 3/5
  6. TV Guide – 2,5/5

Przypominamy, że serial aktorski to nie jedyna atrakcja, jaką ma w zanadrzu platforma Netflix dla miłośników powieściowego cyklu Richarda Morgana. W przygotowaniu znajduje się także animacja rozgrywająca się w uniwersum Altered Carbon. Pisaliśmy o niej w tej wiadomości.

  1. Altered Carbon na platformie Netflix