Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 10:11

Premiera Dragon Ball FighterZ

Nadszedł dzień premiery Dragon Ball FighterZ, czyli nowej bijatyki japońskiego studia Arc System Works. Gra dostępna jest już na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a wieczorem zadebiutuje na PC.

Gra wydaje się spełniać pokładane z niej nadzieje. - Premiera Dragon Ball FighterZ - wiadomość - 2018-01-27
Gra wydaje się spełniać pokładane z niej nadzieje.

Fani bijatyk wreszcie doczekali się premiery Dragon Ball FighterZ, czyli mordobicia autorstwa studia Arc System Works. Gra trafiła na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Warto dodać, że w przypadku wydania na PC i Xboksa One przygotowano lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Natomiast edycja na Playstation 4 dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.

Ujawnienie Dragon Ball FighterZ było jedną z najmilszych niespodzianek zeszłorocznych targów E3 i pełna wersja spełniła pokładane w niej nadzieje. Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne: wersja na PlayStation 4 posiada w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 88%. Nasz redaktor czeka z wystawieniem ostatecznej noty do momentu porządnego przetestowania rozgrywek sieciowych, gdyż te były niedostępne przed premierą. Jego pierwsze wrażenia nie pozostawiają jednak wątpliwości, że gra przypadła mu do gustu.

Wysoka jakość gry cieszy, gdyż do tej pory mordobicia bazujące na tej licencji, takie jak cykl Dragon Ball: Xenoverse, były średniakami. W przypadku Dragon Ball FighterZ oczekiwania były znacznie większe, gdyż za projekt odpowiada japońskie studio Arc System Works. Ma ono na koncie wiele wyśmienitych bijatyk, w tym zwłaszcza serie Guilty Gear oraz BlazBlue. Wszystko wskazuje na to, że tym razem również nie zawiedli.

Bijatyki to gatunek radzący sobie najlepiej na konsolach, ale nie ulega wątpliwości, że na Dragon Ball FighterZ czeka również wielu graczy pecetowych. Dokonali oni na tyle dużo zamówień przedpremierowych, że grze udało się wbić do pierwszej dziesiątki największych bestsellerów Steam zeszłego tygodnia.

Osoby, które chcą nabyć Dragon Ball FighterZ w wersji pecetowej przed podjęciem decyzji powinny zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi gry. Zwłaszcza, że ostatecznie okazały się one niższe niż te wstępne, podane w zeszłym roku.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-3470, 3.20 GHz
 2. Karta graficzna: AMD Radeon HD 6870 1 GB / Nvidia GeForce GTX 650 Ti 1 GB
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 4 GB RAM
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: AMD Ryzen 5 1400, 3.2 GHz / Intel Core i7-3770, 3.40 GHz
 2. Karta graficzna: Radeon HD 7870 2 GB / GeForce GTX 660 2 GB
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10
 1. Oficjalna strona gry
 2. Recenzja Dragon Ball FighterZ (w przygotowaniu) – „Smocze Kule” doczekały się porządnej bijatyki