Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 10:42

autor: Movis

Pikselowy ARK: Survival Evolved zmierza do wczesnego dostępu

PixARK – połączenie Minecrafta z dinozaurami prosto z ARK: Survival Evolved – szykuje się na podbój zachodnich rynków. Testowany na Dalekim Wschodzie tytuł ma zagościć we Wczesnym Dostępie Steam i programie Xbox Game Preview w marcu. W dalszej perspektywie są też wersje na PS4 i Switcha.

Na trwających obecnie targach Taipei Game Show 2018 producent Snail Games zapowiedział międzynarodowy debiut PixARK, czyli gry podobnej do Minecrafta na licencji ARK: Survival Evolved. Podobnie jak w pierwowzorze, w kanciastej wersji ARK gracze mogą bawić się w przygotowanej „piaskownicy”, oswajać wiele ras dinozaurów oraz budować imponujące bazy wraz z innymi.

Akcja! Dinozaury! Kilofy! - Pikselowy ARK: Survival Evolved zmierza do Wczesnego Dostępu - wiadomość - 2018-01-26
Akcja! Dinozaury! Kilofy!

O tytule zrobiło się głośno przy okazji oficjalnej zapowiedzi pod koniec zeszłego roku, właśnie za sprawą „podnajęcia” marki sławnego survivalu od studia Wildcard (na trailerze widoczny jest także… tryb battle royale?). Uważni obserwatorzy azjatyckiego rynku wiedzieli jednak o projekcie już od dłuższego czasu (via mmorpg.org.pl), a chińscy gracze od paru miesięcy bawią się w otwartych okresach beta.

Wydaje się, że autorzy tytułu mają jednak globalne ambicje. Podczas wczorajszej prezentacji zapowiedzieli premierę wczesnej wersji projektu na platformie Steam oraz w Xbox Game Preview. Strona produktu informuje, że dystrybucja gry rozpocznie się w marcu. W zawieszeniu pozostaje sprawa ceny, na rynkach azjatyckich produkt rozprowadzany jest jako MMO w systemie F2P, w dystrybucji Valve mowa jest jednak o „obniżonej cenie w okresie Wczesnego Dostępu”.

PixARK wydaje się interesującą ciekawostką i propozycją survivalu z dinozaurami dla młodszych graczy. Jednocześnie dość szybko może się okazać kolejną kroplą w morzu dalekowschodnich tytułów na jedno kopyto. Niektórzy gracze już zaczynają bezpośrednio porównywać propozycję Snail Games z wydanym w 2015 roku Trove o zaskakująco podobnej tematyce. Czas pokaże, czy kanciaste jaszczury przekonają do siebie zachodnią społeczność.

Twórcy planują rozwój produktu na przestrzeni 2018 roku i pełne wydanie gry pod jego koniec. Wersja 1.0 ma znaleźć się nie tylko na PC i Xboksie One, ale także na PlayStation 4 i Nintendo Switch.