Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 marca 2016, 12:04

Premiera 7 Mages, hardkorowego RPG w stylu Legend of Grimrock

Do dystrybucji w usługach Google Play i App Store trafiła gra 7 Mages, czyli oldskulowy RPG ze scenariuszem wzorowanym na filmach Siedmiu samurajów i Siedmiu wspaniałych.

Mamy dobre wieści dla miłośników oldskulowych RPG-ów. Do sprzedaży właśnie trafiła bowiem gra 7 Mages, która wzorowana jest na starych dungeon crawlerach z końcówki lat 80. i początku lat 90. ubiegłego wieku.

Gra dostępna jest w wersjach na iOS-a, Androida oraz pecety. Edycje mobilne można pobrać w formie darmowego dema, a potem odblokować całą zawartość za około 30 złotych. Innych mikropłatności nie przewidziano. Wydanie komputerowe sprzedawane jest we wczesnej wersji w ramach Steam Early Access w postaci czystej konwersji ze smartfonów i tabletów. Twórcy mają w planach opracowanie ulepszonej oprawy graficznej, wykorzystującej moc współczesnych pecetów i gdy ją ukończą pełna wersja 7 Mages trafi do dystrybucji na PC.

Jak sugeruje tytuł, fabuła gry zainspirowana została filmem Siedmiu samurajów oraz jego amerykańskim remake’m w postaci Siemiu wspaniałych. Akcja toczy się na wyspie zlokalizowanej w klasycznej krainie fantasy zwanej Roven. Według legend jest to miejsce, w którym w ukryciu śpią bogowie, wciąż odpoczywający po trudzie stworzenia świata. Wszystko na wyspie pełne jest magii, co sprowadziło na nią bezwzględnych bandytów, którzy od dłuższego czasu terroryzują mieszkańców lokalnych wiosek, okradając ich, podpalając domy, a czasem także dopuszczając się morderstw. Zdesperowane ofiary gromadzą wszystkie swoje oszczędności i za ich pomocą wynajmują grupę siedmiu bezwzględnych magów, aby ci wymordowali wszystkich bandytów.

7 Mages odwołuje się do klasycznych rozwiązań ze starych pecetowych dungeon crawlerów, ostanio odświeżonych przez ciepło przyjętą serię Legend of Grimrock. Kierujemy siedmioosobową drużyną, a akcję obserwujemy z perspektywy jej dowódcy. Poruszanie odbywa się w sposób skokowy, a skręty możemy wykonywać jedynie o 90 stopni w prawo lub lewo. System walki toczony jest w turach i oferuje całkiem spory poziom rozbudowania taktycznego dzięki temu, że mamy pełną kontrolę nad każdą postacią, a wszystkie one posiadają masę przydanych zdolności magicznych. Zabawę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne.

Gra posiada obszerną zawartość. Przejście kampanii zajmuje kilkadziesiąt godzin, podczas których możemy zwiedzić czternaście typów lokacji i zmierzyć się z ponad trzydziestoma rodzajami przeciwników. Do tego dochodzi system magiczny w ramach którego dostępnych jest 60 zaklęć.